Tigana şampiyonluk yarışında

Tigana şampiyonluk yarışında
Tigana ''Şampiyonluğu istiyoruz. Fenerbahçe de kazanıyor ama biz şampiyon olmak için uğraşıyoruz'' dedi.Abone ol

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, şampiyonluk hedeflerini sonuna kadar sürdüreceklerini belirterek, ''Şampiyonluğu istiyoruz. Fenerbahçe de kazanıyor ama biz şampiyon olmak için uğraşıyoruz'' dedi.

Tigana, Gençlerbirliği ile Ankara 19 Mayıs Stadı'nda oynadıkları ve 2-0 kazandıkları karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısı Autodachzeltmodelle nda maça ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Maça iyi başladıklarını ve istedikleri gibi bir ilk yarı oynadıklarını ifade eden Tigana, ''İlk 45 dakika çok iyi bir oyun oynadık. İkinci yarıda daha kontrollü oynamayı tercih ettik. Daha önde oynamayı arzulamama rağmen takım olarak geriye yaslandık. En üzücüsü de çok fazla sayıda sarı kart gördük'' diye konuştu.

Gençlerbirliği ile oynadıkları karşılaşmayı kazandıkları için mutlu olduklarını dile getiren Tigana, ''Çok önemli bir karşılaşmayı kazanarak üst üste 4'üncü maçımızı galip bitirdik. Böyle devam etmeli ve kazanmayı sürdürmeliyiz'' ifadelerini kullandı.

''ŞAMPİYON YAPAR GİDERİM''
Basın toplantısında bir gazetecinin, ''Sezon sonunda Beşiktaş'ı şampiyon yapar ve giderim'' şeklinde bir açıklaması olup olmadığı yönündeki sorusunu ise Tigana, ''Ben bu sözleri ne söyledim, ne de duydum. Bunlar benim ifadelerim değil. Başkan Demirören'i bile uzun zamandır görmüyordum, yeni gördüm'' diye yanıtladı.

Karşılaşmanın hakemi Vedat Yüksel'in yönetimini de eleştiren Fransız teknik adam, ''Delgado'ya yapılan sert bir harekete kart çıkarmazken, bu futbolcumun yaptığı basit bir faule sarı kart gösterdi. Bana göre bu maçta oyunculara çok basit kart gösterdi. Hakemlerin saha içinde oyuncularla diyalog içinde olması gerektiğini düşünüyorum. Bu maçta da hakem bunu yapabilirdi'' şeklinde konuştu.Kategori : SPOR