Diş sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?

  • Ana Sayfa
  • Diş sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?
Diş sağlığımızı nasıl koruyabiliriz?
Dişlerimiz güzel görünmemiz için en önemli unsurdur. Peki diş sağlığımızı nasıl koruruz?Abone ol

Bolu Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Vekili Rahime Dedeoğlu çay, beyaz peynir ve antep fıstığının dişlerin çürümesini önlediğini söyledi.

Diş ve ağız sağlığı için, dişlerin, prefabrik ev fiyatları damak ve dilin günde 3 kez fırçalanması gerektiğini belirten Dedeoğlu, "Özellikle çalışan insanlarımız için sabah ve akşamın dışında dişleri fırçalamak mümkün olmuyor. O nedenle öğle yemekleri sonrasında bir kibrit kutusu kadar yenecek olan beyaz peynir dişlerde çürüğe karşı koruyucu olur. Ayrıca çayın içindeki tein maddesinin çürüğü önleyici özelliği var. Bu nedenle çay tiryakilerinin dişleri çürüğe karşı daha şanslı. Günde yenecek bir avuç antep fıstığı da dişlerin çürümesini önlemede önemli bir etken. Dişlerin çürümemesi için günde bir kibrit kutusu beyaz peynir, bir avuç antep fıstığı ve 3- 5 bardak çay öneriyoruz" dedi.

Günde 10 dakika sakız çiğnemeninin de dişlerin temizliği açısından faydalı olduğunu açıklayan Dedeoğlu, "Günde 10 dakika çiğnen sakız, tükrüğü arttırıcı özelliğinden dolayı dişlerin yıkanmasına neden oluyor" dedi.Kategori : GÜNCEL