İşte Türk memurunun Kralı

İşte Türk memurunun Kralı
Adı Bedrettin Yıldırım... O, 5 ayrı kurumdan aldığı maaş ile Cumhurbaşkanı Sezer'i dahi solladı... İşte kral memur;Abone ol

Kamudaki yüksek maaş listesine, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım da eklendi. Üstlendiği yan görevlerle birlikte aylık maaşı 16 bin 750 YTL'ye ulaşan Yıldırım, bu rakamla Cumhurbaşkanı Sezer'i bile geride bıraktı

Genel Müdürlük görevinden dolayı aylık 7 bin 500 YTL maaş ve türkiye'de diş implantları yılda 6 ikramiye alan Bedrettin Yıldırım, 4 ayrı yönetim kurulu üyeliğinden kazandığı gelirlerle 'en yüksek kazançlı memur' oldu.

Tarih öğretmenliği yapan ve Refahyol Hükümeti döneminde Devlet Personel Başkan Yardımcılığı yapan Bedrettin Yıldırım, 3 Kasım seçimlerinden sonra kurulan AKP Hükümeti tarafından Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı'na görevine getirilmek istendi. Bu görev için Yıldırım'a vize vermeyen Cumhurbaşkanı Sezer'in, veto gerekçesinde, 'Bir tarih öğretmeninin Tarım Bakanlığı'nda ne yapacağı' sorusuna yer verilmişti.

SANKİ SEZER'E İNAT

Müsteşar yardımcılığına Köşk engeli çıkan Yıldırım, Tarım Kredi'ye Genel Müdür olunca, maaşında yükseltildi ve 4 ayrı yönetim kurulunda üyelik görevi verildi. Yıldırım'ın kazancı böylece, 15 bin 650 YTL maaş alan Cumhurbaşkanı Sezer'i sollamış oldu. Yıldırım'dan önceki Tarım Kredi Genel Müdürü Yavuz Selim Köşker aylık 3 bin 500 YTL maaş alıyordu. Ancak Yıldırım bu göreve getirilince maaşı önce 5 bin YTL'nin üzerine çıkarıldı; 2007 yılı itibariyle de, 7 bin 500 YTL oldu. Aylık net 7 bin 500 YTL maaş alan Yıldırım'a, yılda 6 maaş da ikramiye ödeniyor. Yıldırım, Tarım Bakanlığı'na Müsteşar Yardımcısı olabilseydi, aylık 7 bin 500 YTL yerine 3 bin 400 YTL maaş alacaktı.


(Hüsniye ORAL - Akşam)Kategori : ÇALIŞMA HAYATI