Sergi ve oyun bir arada

Sergi ve oyun bir arada
Güncel sanat merkezi Siemens Sanat’ın, yeni sergisi “Açık Oyun Alanı” çok farklı bir konuyu ele alıyor.Abone ol

Güncel sanat merkezi Siemens Sanat’ın, oyun olarak sanat ve sanat olarak oyunu tartışacağı yeni sergisi “Açık Oyun Alanı”, sosyalleşmenin en önemli öğelerinden birini ele alarak, sanatseverlere interaktif bir alan sağlıyor. Küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği bu oyuna dahil olmak ve eserlerle oynayarak kendilerini farklı açılardan keşfetmek isteyenler için “Açık Oyun Alanı” adlı ser prefabrik ev fiyatları gi, 3 Nisan – 3 Haziran 2007 tarihleri arasında Siemens Sanat’ta ziyaret edilebilir.

Siemens Sanat, yepyeni sergisiyle bu kez sanatseverleri hayal etmeye ve çocuk olmaya davet ediyor. Açık Oyun Alanı, güncel sanat ile “oynamak” kavramı arasındaki ilişkiyi analiz ediyor. Sanatçılar, farklı stratejiler ve araçlar kullanarak, sanatın bir oyun haline ve oynamanın da sanat haline geldiği yapıtlar yaratıyor.

Sergiyi gezerken interaktif bir yöntemle ziyaretçilerini oyuna dahil ederek, oyun oynar gibi yaratmayı, hayal etmeyi, kazanmayı ve kaybetmeyi bir arada yaşatan Siemens Sanat, bu sergiyle, başka bir dünyanın varlığını fark ettirmeyi amaçlıyor.

Küratör Marcus Graf, sergi içeriğini şöyle özetliyor: “Açık Oyun Alanı, güncel sanatta oynamanın farklı yüzlerini inceliyor. Sergide eserleri yer alan sanatçılar; oyun oynarken içinde yaşadığımız hayatın hayali bir alternatifini geliştirdiğimizi ve aynı zamanda onu analiz ettiğimizi gösteriyorlar.”

Siemens’in katkılarıyla 3 Nisan - 3 Haziran 2007 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sergide, sanatseverleri oldukça ilginç bir deneyim bekliyor. Ziyaretçilerin sergiyi gezerken eserlerle oynama imkanı da bulabilecekleri Siemens Sanat, çocukluk hallerine geri dönüşü yaşamak üzere haftanın her günü 10:00 ile 19:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Sergi Sanatçıları:
Ayşe Değirmencioğlu, Betsi Sullam, Çağlar Uzun, Deniz Keyvanklı, Gözde İlkin, Kıymet Daştan, Meltem Tüzün, Michael Vogel, Semiha Varış, Ulu BraunKategori : GÜNCEL