Barlas Çölaşanı yok saydı

Barlas Çölaşanı yok saydı
Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, Başbakan'ın yanağına elini koyması üzerine gelen eleştirileri köşesine taşıdı.Abone olMehmet Barlas, Başbakan'ın yanağına elini koyması üzerine gelen eleştirileri köşesine taşıdı. Vatan gazetesine, Mehmet Yılmaz'a yanıt veren Barlas, Emin Çölaşan'ı ise yok saydığını açıkladı... Bu pazar da fotoğraf üzerinde çeşitlemeler yapalım...

tam gastrik baypas Benim elim Başbakan Erdoğan'ın yanağındaki fotoğrafımın yankılanmalarını izlerken tabii ki şaşırmadım. " Şark "ta bu durumlara tanık olmak olağandır. Daha önce de bir dış gezide Başbakan Erdoğan, Hasan Cemal'e " Hasan Ağabey " diye hitap ettiğinde neler yazılmamıştı ki.
Dün de bu sütunda anlattım. Erdoğan bir şiir okudu diye hapse atıldığında onu cezaevinde ziyaret ettiğimde yine elimi yanağına koyup, " Bu da geçer " demiştim.
Nedense özellikle biz gazetecilerde karmaşık bir ruhsal kompleks var. Piyango bileti almadan kendisine büyük ikramiyenin çıkmasını bekleyen Temel'e benziyor bazılarımız. Bunlar bir iktidar devrilince sanki kendileri iktidar olacakmış gibi, kıran kırana bir siyasi kavgayı sürdürüyorlar. Oy vermedikleri bir " İnsan " başbakan olunca da, onun insan üstü bir rütbeye sahip olduğunu varsayıp, bu imge ile gölge boksu yapmaya başlıyorlar.
Hem siyasetçi aile geleneğim, hem de meslekteki uzun yıllarım dolayısıyla, politikacıları da, çoğu gazetecinin uzaktan ürküntü ile baktıkları medya patronlarını, büyük girişimcileri ve yüksek bürokratları da, yakından ve arkadaş düzeyinde tanıdım.Kategori : MEDYA