Terim: Önemli bir fırsat yitirildi

Terim: Önemli bir fırsat yitirildi
Terim, 2008 Avrupa Şampiyonasının Türkiye ile Yunanistan'a verilmemesiyle önemli bir fırsat yitirildiğini söyledi.Abone ol

Milli Futbol Takımları Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonasının Türkiye ile Yunanistan'a verilmemesiyle sporun barıştaki rolünün kanıtlanması açısından önemli bir fırsat yitirildiğini söyledi.

Türkiye ile Yunanistan Futbol Federasyonları yetkilileri, iki ü Organik seo nasıl yapılır lke milli takımları arasında 24 Mart tarihinde yapılacak karşılaşma öncesinde Batı Trakya'da biraraya gelerek dostluk mesajları verdiler.

Yunan gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği Fatih Terim de, Dost iki ülke olan Türkiye ile Yunanistan'ın daha da yakınlaşmasında sporun önemli rol oynayabileceğini söyledi. Terim, futbolun halkları birleştiren önemli bir spor olduğunu belirterek, "2008 Avrupa Şampiyonasının Türkiye ile Yunanistan'a verilmemesiyle, sporun barıştaki rolünün kanıtlanması açısından önemli bir fırsat yitirildi. Bu çok önemliydi. Yıllarca yapılamayanları biz iki yıl içerisinde başarabilirdik. Çünkü futbolun böyle de bir etkisi var. Sporun barıştaki rolünü herkes görebilirdi. Türk ve Yunan futbolcularının tarihten gelen dostluğu var. Bizler birlikte çok futbol oynadık" dedi.

BİZ MAÇA HAZIRIZ

Türkiye-Yunanistan maçıyla ilgili soruları yanıtlayan Terim, bu maçın o gün Avrupa'da oynanacak en önemli maçlardan biri olduğunu söyledi.

Terim, "Biz maça hazırız. Çocuklarımızın en iyi şekilde bizleri temsil edeceklerine inanıyoruz. Ancak, maçlar kazanılır ya da kaybedilir. Maç bitince iki dost tekrar ilişkisine devam eder. Biz bunu böyle görüyoruz" diye konuştu.Kategori : SPOR