Yamaç paraşütünde tarihi başarı

  • Ana Sayfa
  • Yamaç paraşütünde tarihi başarı
Yamaç paraşütünde tarihi başarı
Yamaç Paraşütü Dünya Hedef Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Funda Cici, tarihi bir ilke imza attı.Abone ol

Litvanya'da düzenlenen ve 69 sporcunun katıldığı şampiyonada, yaptığı 12 atlayışın ardından altın madalyaya uzanan Türk Hava Kurumu sporcusu Funda Cici, Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyor.

20 yaşında havacılığa olan tutku Макароноварка su nedeniyle yamaç paraşütü yapmaya başladığını belirten Cici, “7 yıldır Türk Hava Kurumu'nda öğretmen pilot olarak görev yapıyorum. Litvanya'daki şampiyona hem benim için hem de kurumum için ilk deneyimdi. Türk Hava Kurumu ilk kez bir dünya şampiyonasına katılıyordu. 5 kişilik bir ekiple gittik. Ekipteki tek bayan bendim. Bu kadar önemli bir şampiyonadan altın madalya ile dönmek bize çok gurur verdi” diye konuştu.

KARİYERİ İLKLERLE DOLU

Kazandığı altın madalya ile Türkiye'ye yamaç paraşütünün hedef dalında ilk altın madalyasını getiren Funda Cici'nin 7 yıllık spor hayatı ilklerle dolu.

Yamaç paraşütüne çok isteyerek ve severek başladığını vurgulayan milli sporcu, “Türk Hava Kurumu'nun ilk bayan yamaç paraşütü öğretmeni olmamın yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde ilk motorlu uçuşu yapan bayan pilot da benim. Bunlara son olarak dünya şampiyonluğunu ekledim. Yamaç paraşütünü 50-55 yaşlarına kadar yapabilirsiniz. Ben de sonuna kadar disiplinli bir şekilde çalışarak ülkemi katılacağım diğer şampiyonalarda da en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.Kategori : SPOR