Çin malı televizyon başı bela

Çin malı televizyon başı bela
Türkiye’de televizyonlarda yüzde 70 oranında Çin malı yedek parça kullanılıyor. Olan tamircilere oluyor.Abone ol

Türkiye’de üretilen televizyonlarda yüzde 70 oranında Çin malı yedek parça kullanılırken tamamı Çin malı televizyonlar da ucuzluğu sebebiyle tüketiciden rağbet görüyor. Bazı hi מעקף קיבה permarketlerde 100 YTL’ye 37 ekran televizyon almak bile mümkün. Ancak söz konusu TV’ler tüketici ile tamircileri karşı karşıya getirdi. Kısa sürede arızalanan ve onarımı zor olan televizyonlar, tamircileri çileden çıkardı.

Ankara Televizyon Tamircileri Derneği Başkanı Fatih Bayındır, "Çin malı televizyonların yedek parçalarını bulamadığımız gibi aynı marka için Çin’de üretilen yedek parçalar bile uyum sağlamıyor. Bu nedenle tamir etmemiz mümkün olmuyor." diyor.

20 yıldır televizyon tamirciliği yapan Mahmut Gürses, kalitesiz yedek parça sebebiyle pek çok televizyonun çöpe gittiğini söylüyor. Aldığı televizyondaki tüm parçaların Çin malı olduğunu öğrenince şaşıran Osman Kaya, garanti süresi dolduğu için tamir ücretini kendi cebinden ödemiş. Artık Çin malı almayacağını belirten Kaya, "Çünkü bir yılda arızalanıyor ve tamir ettiremiyorsunuz." diyorKategori : BİLİM - TEKNOLOJİ