Reha Muhtarı nasıl uzaklaştırdılar?

Reha Muhtarı nasıl uzaklaştırdılar?
Show TV ile adı özdeşleşmişti. Değil kanalından televizyon haberciliğinden küstürdüler. İşte Muhtar'ın itirafları.Abone ol

Gazeteci Reha Muhtar 2 yazısı yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Birbirine geçmiş karmaşık ilişkiler en yetkili ağızdan döküldü.. Show TV'den uzaklaştırılmasının hikayesini yazdı Muhtar.

Koalisyonu oluşturan bir partinin Yapı Kredi'ye karşılık Show Haber'e başka bir ismin geçirilmesi için Karamehmet'e baskı yapıldığını yazmıştı. Muhtar'ın yerine düşünülen ise Tuncay Özkan'dan başkası değildi.

M tam gastrik baypas uhtar, Vatan gazetesindeki köşesinde Karahmehmet'in Show TV'deki odasında yaşananları şöyle anlattı:

“... odada dört kişiydik. Pamuksüzer'in o sözlerini o anda 4 kişi duydu...'Reha Bey, Ateş Hattı ve İtiraf programlarını yeni sezonda da yapmanızı istiyoruz... Ayrıca Digiturk'te sizin adınıza bir kanal kuracağız. Sizinle yarı yarıya ortak olacağız... Tek bir konu var... Haberler... Pamukbank'a el kondu... Yapı Kredi'ye el konması an meselesi... Bankaları kurtaracak parti, haberlerin başında bir başka kişiyi görmek istiyor.'”

Muhtar'ın mesleki itirafları bugün de sürdü. Çarpıcı açıklamalar yaptığı yazı dizisinde dedi. Gazeteci Show'dan ayrıldıktan sonra o dönem Star'dan iyi bir teklif almıştı. Kanal ısrarlıydı. Ama kabul etmedi. Faruk Bayhan'ın teklifini neden kabul etmediğini de şu çarpıcı sözlerle dile getirdi:

“Faruk abi, ben televizyon haberi yapmak istemiyorum... Bugüne kadar objektifliğimden, editoryal bağımsızlığımdan, taviz vermedim... Cem Uzan Genç Parti’yi kurdu, seçimlere giriyor... Kendi kanalında elbette propagandasını yapmak isteyecek... Ben o işleri yapamam... Beni ne olur o işten azad et...”

İşte Muhtar o gün bugündür televizyonn haberciliğini kabul etmedi. Muhtar, bugünlerde ekranlardan ahlak dersi veren ünlü gazetecilere de tokat gibi şu sözleri haykırdı:

"Haberin namusunu konuşacaksan bunları konuşacaksın...Benim ya da Ufuk’un, Uğur’un ya da Ali’nin yapmayı ve okumayı reddettiği haberler, o en ağır tetik haberleri nasıl yapıldı?..O haberleri kimler yazdı ve montajladı acaba?..O insanlar neredeler şimdi?..Konuşabiliyorsanız onları konuşalım..."Kategori : GÜNCEL