PKKlıları neden öldürdü?

PKKlıları neden öldürdü?
Mağarada 7 teröristi uykularında öldüren Bürüsk kod adlı terörist neden böyle bir yola girdi. İşte cevabı..Abone ol

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde saldırı hazırlığında olan gruptan 7 teröristi öldürdükten sonra teslim olan "Bürüsk" kod adlı G.E, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kulp ilçesine bağlı Yaylak Köyü yakınlarındaki Şinak Tepe mevkisindeki sığınakta saldırı hazırlığında olan terör örgütü PKK üyesi 7 teröristi, örgüt içinde yaşanan iç hesaplaşma sonucu öldürdükten sonra teslim olan terörist, "Bürüsk" kod adlı G.E, Kulp İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak, Diyarbakır seo nedir E tipi Cezaevine gönderildi.

"ÖRGÜTE KATILMASAYDIM AİLEMİ ÖLDÜRECEKLERDİ

G.E. ifadesinde, örgütten 2002 yılında kaçtığını, ancak aldığı ölüm tehditleri sonucu 2005 yılında yeniden Irak’ın kuzeyindeki kampa gitmek zorunda kaldığını belirtti.

G.E. ifadesinde şunları söyledi:
"Örgütten 2002 yılında kaçarak Batman’a geldim. Güvenlik güçlerine teslim olmadım. Ancak örgüt, güvenlik güçlerine teslim olacağımı düşünerek beni, (Eğer geri gelmez, güvenlik güçlerine teslim olursan aileni öldüreceğiz.) diye tehdit etmeye başladılar. Ben de ailemi düşünerek tekrar 2005 yılında Şırnak’ın Silopi ilçesi yakınlarından Irak’ın kuzeyindeki kampa geri gitmek zorunda kaldım."

"BANA AJAN MUAMELESİ YAPILDI"

Yeniden katıldığı örgütte kendisine, "ajan" muamelesi yapıldığını bildiren G.E, şunları anlattı:
"Yeniden katıldığım örgütte herkes bana "ajan" muamelesi yapmaya başladı.
Bundan çok rahatsız olmaya başladım. Kulp ilçesi yakınlarındaki sığınakta bekliyorduk. Bulunduğum gruptakiler sık sık kendi aralarında beni işaret ederek fısıldaşarak konuşuyorlardı. Bir gece uyuyor gibi yaptım. Gecenin bir yarısı, silahın kurma kolunun çekildiğini duydum. Beni öldüreceklerini düşündüm. Biraz bekledim. Bir gelişme olmadı. Onlar uyku tulumunda uyurken kalkıp, sığınaktaki 7 örgüt üyesini silahla taradım. Kapıdaki nöbetçiyi de vurdum. Daha sonra Kulp’a gelerek, jandarma ekiplerine teslim olup sığınağın yerini söyledim."

OTOPSİ RAPORLARI

Teslim olan teröristin ifadelerinin ardından jandarma ekipleri, sarp kayalık olan bölgedeki sığınakta bulunan teröristlere ait cesetleri helikopterle alarak, Kulp Merkez Sağlık Ocağı’na getirdi.
Burada yapılan otopside, teröristlerin cesetlerinde kurşun izlerine rastlanırken, kurşunların yakın atış mesafesi dışından yapıldığı belirtildi.
Bu arada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı teröristlerin vücudundaki morlukların, zehirlenmeden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için cesetlerden aldığı numuneleri biyopsi yapılmak üzere Ankara’ya gönderdiği bildirildi.Kategori : GÜNCEL