CHPden Allah razı osun polemiği

CHPden Allah razı osun polemiği
Tuncay Özkan'ın CHP için "Allah razı olsun" diye dua etmesi Milli gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi'yi kızdırdı.Abone ol

Milli Gazete yazarı Mehmet Şevket Eygi ile Kanaltürk'ün sahibi Tuncay Özkan arasında "CHP'den Allah razı olsun" tartışması yaşanıyor.

Tuncay Özkan'ın CHP için sık sık "Allah razı olsun" diye dua etmesi garipsendi. İslami kesim içinde farklı bir çizgisi olan yazar Şevket Eygi, İslami açıdan bu dileğin halı yıkama programı yanlış olduğunu savundu.

"Islâmî ölçülere ve degerlere göre Allah'in CHP'den razı olmasi istenilebilir mi?" diye soran Eygi, CHP'nin yakın tarihinde müslüman halkin din, inanç, inandigi gibi yasamak hak ve hürriyetlerini zorbaca kisitladığını ve camilerde gerçek Ezan-i Muhammedî okunmasini yasakladığını söyledi. Eygi, sözlerini "Adalete, insan haklarina, millî kimlik ve kültüre, millî menfaatlerimize aykiri olan bu icraat için siz nasil olur da "Allah razi olsun" diyebilirsiniz."^diye noktaladı.

Tuncay Özkan da kendi kanalının sitesinden cevap verdi. Özkan 1 Mart tezkeresi ile karşılık verdi. ABD işgaline direnen ve Irak'taki Amerikan zulmüne ortak olmayan CHP'nin tezkerede nasıl direndiğini söyledi. Özkan, BOP projesine eşbaşkanlığı kabullenen Erdoğan'ı örnek gösterdi.

İşte Özkan'ın Eygiye cevabı:

Türkiye'nin başını bu kanlı ve kirli bataklıkta derde sokmadığı için Allah CHP'den razı olsun diyorum. Hala da aynı görüşteyim. Sizce ABD'nin azgın zalimliğine hayır diyerek Türkiye'yi bu kirli savaşa sokmayan, Müslüman kanını Mehmetcik'e akıttırmayan CHP'den Allah razı olmasın da, bu tezkereyi meclise getirip, Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlığını kabullenen başbakan ile AKP iktidarından mı razı olunsun efendim? Hangisini söylemeliydim sizce?Kategori : MEDYA