Demirelin Ağara mirası

Demirelin Ağara mirası
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merkez sağda birleşme çabaları hakkında ilginç açıklamalarda bulunduAbone ol

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, merkez sağda birleşme için zamana ihtiyaç olduğunu belirterek, "Bu gecede hallolacak mesele değil" dedi.

Turkish Daily News (TDN) gazetesinin 46. kuruluş yıldönümü nede seo nedir niyle Sheraton Oteli'nde bir resepsiyon verildi.

Resepsiyonda gazetecilerin abluka altına aldığı Demirel, sağda birleşmeye ilgili bir soruya, "Bu gecede hallolacak mesele değil. Biraz müsade edin" karşılığını verdi.

Demirel, "Seçime kadar bu birleşme olur mu?" sorusuna ise, "Onu bilemem" ifadesini kullandı. DYP Genel Başkanı Ağar ise aynı soruya, Demirel'in 'Bu gece hallolacak mesele değil' açıklamasını hatırlatarak, "Biraz sabırla bekleyeceğiz" diye konuştu.

Demirel, bir gazetecinin "Ağar'a ne kadar para bıraktınız?" sorusu üzerine, "İki bırakmışızdır, çok değil yani. Biz çünkü parayı harcarız. Bizde para durmaz. Ama kendimize yetecek kadar para vardır. Yani biz hiç parasız kalmadık. Hele siyasette, para harcanmak için vardır. Siyasette para olacak da harcamayacaksın, neye yarar" şeklinde konuştu.

Demirel, Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarına ilişkin bir soruya da, "Bunlar önemli şeyler, ayaküstü konuşulmaz" karşılığını verdi.Kategori : POLİTİKA