Ve Tuncay Özkan açıkladı

Ve Tuncay Özkan açıkladı
Maaşıyla televizyon kanalı kuran gazeteci Tuncay Özkan, beklenen açıklamayı yaptı. İşte paranın kaynağı...Abone ol

Aylardır Tuncay Özkan'ın Kanaltürk'ü kurarken parayı nasıl bulduğu tartışılıyordu. Tuncay Özkan sonunda çağrılara kulak verdi.ortaya çıktı.

Vatan yazarı Mustafa Mutlu sordu, Özkan cevapladı. Buna göre Kanaltürk Doğan grubundan Show Haber'in başına geçerken aldığı transfer ücretiyle kurulmuş.

İşte Özkan'ın Mutlu'nun konuyla ilgili so türkiye'de saç ekimi rduğu sorulara verdiği cevap:

"Kanaltürk'ü yayınlayan şirkete, yaklaşık 3 milyon dolar borç verdim. Hissedar olmadım; çünkü bunun "programcı" olarak işimi özgürce yapmamı engelleyeceğini düşündüm. Kanalı yıllardır kader birliği yaptığım arkadaşlarım kurdu.

En çok sorulan soru bu... Öncelikle belirtmeliyim ki; Star Gazetesi'nin bir yazarı ısrarla benim Kanaltürk için 17 milyon dolar harcadığımı söylüyor. Bu doğru değil. Bu arkadaş kanalın sahibi şirketin sermayesine bakmış ve bu rakama ulaşmış... Oysa rakamları alt alta dizerek ulaştığı 17 milyon dolarlık sermaye; ödenmiş sermaye değil. Yasal olarak da ödenmek zorunda değil. Bu yüzden böyle bir para harcamadık.

Şirkete resmi yollardan, banka işlemleri aracılığıyla verdiğim para yaklaşık 3 milyon dolar civarında. Bu parayı yöneticilikten kazandım. Yıllarca Kanal D'de üst düzey yöneticilik yaptım. Çukurova Grubu'na Medya Grup Başkanı olarak transfer olurken 3 milyon dolar aldım. (Belgesi mevcut.) Ayrıca görev yaptığım 20 ay boyunca ayda 64 bin dolar maaşım oldu.

(Bunların da belgesini gösteriyor.) Bu parayı alemlerde yemedim, biriktirdim. Bu gruptan ayrılınca da mesleğimle ve ülkemle ilgili ideallarimi hayata geçirebileceklerine inandığım arkadaşlarımının kurduğu şirkete verdim. Kazandığım paraların tamamının vergisi kaynağında kesildi. Banka sisteminden geçmeden, açıktan bir lira bile almadım."Kategori : MEDYA