Sezerin ekibi CHPde

Sezerin ekibi CHPde
CHP'ye yakın durduğu iddia edilen Cumhurbaşkanı Sezer'in yakın çalışma arkadaşları CHP'den siyasete atılıyor.Abone ol

Cumhurbaşkanlığı süresince CHP lideri gibi hareket etmekle itham edilen Cumhurbaşkanı Sezer'in yakın çalışma arkadaşları CHP'den siyasete atılıyor.
Mayıs ayında görev süresi dolacak olan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i partisine davet eden CHP lideri Deniz Baykal'ın, “Sezer'in ekibiyle” görüşmelere başladığı ortaya çıktı. Cum liposuction hurbaşkanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Kemal Nehrozoğlu'nun Kocaeli'nden ilk sıra milletvekili adaylığı üzerinde anlaşma sağlandı. Kocaeli valiliği de yapmış olan Nehrozoğlu'nun parti yönetiminden gelen teklifi kabul ettiği belirtilirken, bu gelişme CHP Kocaeli teşkilatında ciddi bölünmelere neden oldu. Ön seçim yapılmasını isteyen ilçe başkanları, Nehrozoğlu ismine “Öncelik, emek veren isimlerin olmalı” diye tepki gösterdiler.

AĞIR TOPLARI İZMİT'E

SHP döneminde Erdal İnönü'nün de danışmanlığını yapmış olan Nehrozoğlu'na geçtiğimiz yerel seçimler öncesinde CHP yönetimi tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı önerilmişti. Nehrozoğlu ise bu teklife sıcak bakmamıştı. Daha önce Kocaeli Valiliği de yapmış olan ve bu süre zarfından halkın sevgisini kazandığı belirtilen Nehrozoğlu'nun yanısıra CHP İstanbul milletvekili ve eski SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu da yine Kocaeli'nden aday gösterilmesi beklenen isimler arasında. Kocaeli basınında yer alan bilgilere göre; CHP ilde eski gücüne kavuşmak için sevilen isimleri bu bölgeye kaydırmayı amaçlıyor. Bunun için de Kocaeli ile geçmişte ilgisi bulunan her iki ismin birden aday gösterilmesi söz konusu. “İki Kemal” formülü denilen bu önerinin, CHP Kocaeli tekilatında bir takım endişelere ve bölünmelere neden olduğu ileri sürülüyor.

(Yeni Şafak)Kategori : POLİTİKA