İnşallah Evren yargılanır

İnşallah Evren yargılanır
Ulusalcı Prof. Yetkin: "1982 anayasasını cunta yaptı, onu savunacak halimiz yok" Abone ol

Ulusalcı Prof. Dr. Çetin Yetkin, yeni anayasada, 12 Eylül'ün mimarı Kenan Evren ve yasayı uygulayanların korunduğu maddenin kaldırılmasını istedi.

Yetkin, "1982 anayasasını cunta yaptı. Onu savunacak halimiz yok. O anayasa resmen faşist bi yağ parçalama r diktatörün eseridir. Keşke Kenan Evren biraz daha yaşasa da yargılansa" dedi.

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) düzenlediği toplantıya 'belinde tabancayla' katılmasıyla gündeme gelen Prof. Dr. Yetkin, Antalya İşçi Partisi binasında 'Osmanlıdan Günümüze Anayasa Tarihimiz' konulu bir söyleşi yaptı.

Durup dururken kimsenin anayasa yapmadığını ifade eden Yetkin, Türkiye'de bütün anayasaların devrim sonucu, cebir ve şiddetle ortay çıktığını iddia etti.

Son anayasanın 12 Eylül cuntasından sonra yapıldığını söyleyen Yetkin, "Bu anayasanın 68 maddesi değişmiş durumda. AK Parti'nin elinde yeterli çoğunluk var. İstediği değişikliği yapabilir. Peki neden o zaman anayasa yapma gereği duyuyor? Bunun iki nedeni var. Bir karşı devrim yapıldı. Devrimler mutlaka silahla yapılmaz, Hitler iktidara seçimle gelmiştir. Ama biz buna sosyalist devrim diyoruz. Bu adamların yaptığı da budur. İktidardakiler, iktidar erkini kullanarak bütün sistemi değiştirirlerse buna sivil darbe denir" diye konuştu.Kategori : POLİTİKA