Kemerde yeni heykel polemiği

Kemerde yeni heykel polemiği
Kemer'de çıplak heykel krizi çıkmıştı. Şimdi de yeni bir kriz ortaya çıktı...Abone olANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde yaptığı `Aşk yağmuru' adlı çıplak erkek ve kadın figürünün yer aldığı heykelle tartışma yaratan heykeltıraş Zafer Sarı, Liman Caddesi'ne yerleştirilecek ikinci heykeli için çalışmaya başladı.

Heykelin Health seo mimarı Zafer Sarı, yeni projesini Kemer Belediyesi'ne sundu. Sarı'nın ikinci heykeli, turistik ilçenin en işlek yerlerinden Liman Caddesi'ne `Aşk Yağmuru' heykelinin yanına konulacak. Trafiğe kapalı caddeye konulacak heykel taştan yontulacak, 170 santimetre eninde, 200 santimetre boyunda olacak. Heykelden foteselli su akacak. Yeni yapacağı heykelin aslan figürü olacağını bildiren Sarı, şöyle dedi:

"Liman Caddesi'ne yapacağımız eser bir aslan. Taştan yontacağım bir aslanlı çeşme. Ben bu projeyi aktardığımda insanlar `Zafer Sarı geri adım mı attı? Korktunuz mu?' diyor. Böyle bir şey yok. Biz bunu diğer heykelim meydana dikilmesinden önce kararlaştırmıştık. Şimdi bana `Çeşmeyse su heykelin neresinden akacak?' diye soruyorlar. Onu söylemiyorum. Sürpriz olsun."

Kemer Belediye Başkanı CHP'li Hasan Şeker de Sarı'ya destek verdi. Her zaman sanatın yanında olacaklarını vurgulayan Şeker, aslan figürlü heykelin çeşme amaçlı kullanılacağını kaydetti.

Kategori : GÜNCEL