AK Partide revizyon

AK Partide revizyon
AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, yeni iki genel başkanını belirledi..Abone ol

Ankara Milletvekili Haluk İpek ve İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, AK Parti'de Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu(MYK), Başbakan Erdoğan başkanlığında AK Parti Genel Merkezi'nde toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, Devlet Bakanı ve Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Hayati Yazıcı ve Nazım Ekren'den boşalan genel başkan yardımcılıklarına getirilecek isimler belirlendi.

Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamaya göre Hayati Yazıcı'dan boşalan teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine An full gastric bypass turkey kara Milletvekili Haluk İpek getirildi. Nazım Ekren'den boşalan ekonomi işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine, halen dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Şaban Dişli getirildi. Şaban Dişli'den boşalan yere de İstanbul Milletvekili Egemen Bağış getirildi.

MYK toplantısından ayrıca, hükümet programı doğrultusunda hazırlanacak Acil Eylem Planı üzerinde de duruldu. MYK toplantısında ayrıca, Meclis'teki 17 ihtisas komisyonunun başkanları ve üyeliklere atacak milletvekilleri ele alındı.

AK Parti MYK toplantısı öncesinde sivil anayasa taslağı üzerinde çalışma yürüten 11 kişilik kurul 3.5 saat süren bir toplantı yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı Dengir Mir Mehmet Fırat başkanlığındaki kurulun yarın çalışmalarını tamamlaması bekleniyor. Prof.Dr. Ergun Özbudun tarafından hazırlanan 138 maddelik anayasa taslağı üzerindeki son toplantısını yapacak olan komisyon, daha sonra taslağı hazırlayan bilim adamlarıyla bir araya gelecek.

AK Parti'nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

Dengir Mir Mehmet Fırat: Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Haluk İpek: Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Necati Çetinkaya: Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Edibe Sözen: Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Egemen Bağış: Dış İlişkiler ve Dış Temsilciliklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Nükhet Hotar Göksel: Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Hüseyin Tanrıverdi: Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,
Şaban Dişli: Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Şükrü Ayalan: Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Bülent Gedikli: Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

Reha Denemeç: Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı,

İdris Naim Şahin: Genel Sekreter.Kategori : POLİTİKA