İşte Gülün malvarlığı

İşte Gülün malvarlığı
Abdullah Gül'ün mahkemeye beyan ettiği mal varlığı şöyle;Abone ol

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yasa gereği cumhurbaşkanı seçildikten sonra 2 ay içinde yeni mal beyanında bulunması gerekiyor. Gül mal beyanını Genel Sekreterliğine verecek. Cumhurbaşkanı, son olarak, Hazine avukatlarının Kayıp Trilyon Davası kokulu taş nedeniyle Ankara 6’ncı Asliye Hukuk Mahkemesi’ne açtığı davada, mal varlığına ilişkin bilgileri mahkemeye sunmuştu. Dosyadaki bilgilere göre, Abdullah Gül’ün kendi üzerine kayıtlı mal varlığı şöyle:

* İstanbul Üsküdar Hacıhesna Hatun’da bir daire

* İstanbul Erenköy’de bir mesken

* Ankara, Gölbaşı Gerder’de tarla

* Ümraniye’de iki adet villa.. (Gül Ümraniye’deki iki villayı TOKİ’den almış ve Kemerdere’de bulunan iki villa için toplam 820 bin YTL ödemişti.)

Mal bildirimi yasasına göre Gül’ün iki ay içinde yeniden mal beyanında bulunması gerekiyor. Cumhurbaşkanı seçilen Gül, yasa gereği bu kez vereceği mal beyanında, eşi ve çocukları üzerinde bulunan mal varlıklarını da bildirecek. Bu beyanda nakit para, hisse senetleri ve tahviller ile altın, mücevher ve diğer taşınır mallar, hakları, alacakları ve gelirleriyle bunların kaynakları, borçları ve sebeplerinin de bulunması gerekiyor.Kategori : POLİTİKA