Talabaniden Güle tebrik

Talabaniden Güle tebrik
Talabani Gül'e tebrik mesajı yolladı. Bakın Talabani neler dedi.Abone ol

Gül’ün seçilmesinin iki ülke arasında var olan tarihi ve dostluk ilişkilerin karşılıklı saygı temelinde gelişmesine vesile olmasını umut ettiğini belirten Irak Devlet Başkanı Talabani, “Türkiye ile siyasi, ekonomik, toplumsal ve güvenl aldatmak ik alanlarında ilişkilerimizi üst düzeye çıkarmasını istiyoruz” dedi.

Talabani’nin Gül’e gönderdiği mesajda, “Cumhurbaşkanı seçildiğinizi duyar duymaz çok büyük mutluluk duydum. Sizi tüm kalbimle kutluyorum. Kabineden Cumhurbaşkanlığına yükselmeniz size duyulan güvenin bir göstergesidir. Demokrasi ve barış içinde yeni görevinizin hayırlı olmasını diliyorum” ifadeleri yer aldı.

Gül’ün, kendisine verilen bu güven ve görevi layıkıyla yerine getireceğinden hiç kuşkusu bulunmadığını kaydeden Talabani, “Bizim dileğimiz, sizin Cumhurbaşkanlığı döneminde Irak ile Türkiye arasında siyasi, ekonomik, toplumsal ve güvenlik konularında var olan tarihi ve dostluk ilişkilerin iki ülkenin egemenliği ve bağımsızlığına saygı temelinde geliştirilerek en üst düzeye çıkarılmasıdır. Bölgemizde barış, demokrasi ve güvenliğin sağlanması umuduyla yüce Allah'tan size, kardeş ve dost Türkiye halkına başarılar diliyorum” dedi.Kategori : DÜNYA