İşte erkeklerin gerçek tercihi

  • Ana Sayfa
  • İşte erkeklerin gerçek tercihi
İşte erkeklerin gerçek tercihi
Kim demiş erkekler sarışın sever diye. Sarışın kadın çekicidir efsanesi tarihe karıştı. ..Abone ol

Hollywood'un sarı saçlı güzelleri birer birer kararmaya başlayınca, 'sarışın kadın seksidir' miti tarihe karıştı; ortalığı esmer bombalar sardı. Fransız yazar Elsa Marpeau'nun 'Esmerlerin El Kitabı' adlı çalışması da koyu saçlıların saltanatını, sosyolojik boyuta taşıdı. Marie Clarie dergisi, Elsa Marpeau'nun gözlemlerine dayanarak; ezeli rekabeti, 'Esmer İstila' başlığıyla masaya yatırdı. İşte, günümüz starlarını esmerliğe yönelten nedenlerin listesi:

BEYNİNİ DE YENİLİYOR
* NE DENMİŞTİ? Sarışınların aristokrat, esmerlerin ise daha çok halkı temsil seo hizmeti ettiğine inanılırdı. Şöhreti arttıkça saçının rengini açmaya başlayan Beyonce ve Jennifer Lopez de bu iddiaya örnek gösterildi!
* GERÇEK NE? Paris Hilton ve Nicole Richie, sarışın kalmakta ısrar ederken; esmerler güncel olmak için farklılığın gücüne güveniyor. Esmerler, kendini Ortaçağ'dan kalma saç modellerinden arındırdığı için beynini de sürekli yeniliyor!

HİLE YAPMAZLAR
* NE DENMİŞTİ? Sarışınlık, kadının özüdür; saflığı ve özgünlüğü temsil eder. Havva ve Meryem, başlarındaki sarı halelerle bu temsili figürün başını çeker.
* GERÇEK NE? Sarışınlık doğallık değil, aksine insan yapımıdır. Esmer hile yapmaz; koyu renk saçları onun doğruluğunun şahididir. Mitolojik hikayelerde, sarışınlardan değil de esmerlerden bahsedildiği gerçeği de gözardı edilemez!

ERKEKLER ESMER SEVER
* NE DENMİŞTİ? Sarı saçlılar, cesur tarzları ve rahat görüntüleriyle seksapelin başlıca temsilcileri ve arzu nesneleridir. Örnek; Marilyn Monroe!
* GERÇEK NE? Yapılan araştırmalara göre; erkeklerin yüzde 56'sı esmer kadınları tercih ediyor! Anketlerde "Sizi erotik komaya sokan ünlü kim?" sorusuna verilen yanıtlarda da; ilk sıralarda Angelina Jolie, Monica Belluci ve Eva Longoria yer alıyor. Çünkü esmer ve gür saçlar seksi çağrıştırıyor. Bu gerçekler; "Şiirlerinde sarışınların yanında uyuduklarını betimleyen şairler acaba esmerlerin yanında uyumayı akıl eder miydi?" sorusunu da gündeme getiriyor!

MÜKEMMEL KADIN!
* NE DENMİŞTİ?: Pek çok ülkede 'sarışın' kelimesi 'kadın' kelimesiyle eş anlamlı kullanılır. Balzac ya da Martel gibi büyük yazarlar, romanlarında hiçbir zaman esmerleri gerçek bir kadın gibi tanımlamıyor.
* GERÇEK NE?: Esmer kadın aslında; fiziği ve imajındaki denge sayesinde mükemmeldir! "Güzel bir vücut mu istersiniz yoksa dolu bir beyin mi?" sorusuna "Benim için fark etmez çünkü ikisine de sahibim" gibi cüretkar bir yanıt verecek kadar kendine güvenlidir. Belki de bu yüzden erkekler sarışınlarla birlikte olmayı tercih ediyor!

SabahKategori : GÜNCEL