DSP katılmayacak mı?

DSP katılmayacak mı?
Oylama hararetle devam ederken DSP ikinci tur oylamaya katılmayacak mı? Abone ol

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer, partisinin Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili olarak, diğer muhalefet partilerinin tutumlarına göre yeniden bir değerlendirme yapabileceğini söyledi.

Zeki Sezer, gastric sleeve turkey prices yaptığı açıklamada, muhalefete yönelik “Meclis oturumlarına katılmayın” çağrılarını değerlendirdi. Sezer, “Eğer diğer partiler bu konudaki tutumlarını gözden geçirirlerse bizde gözden geçirebiliriz” diye konuştu.

MHP"nin Genel Kurul"a katılma kararının ardından kendilerinin Genel Kurul"a girip girmemesinin “sonuç almak bakımından” bir anlamı taşımadığını vurgulayan Sezer, “Oysa biz şimdi adayımızı da göstererek işte Cumhurbaşkanı bu nitelikte olmalıdır diyoruz” diye konuştu.

Sezer, 367 çoğunluğun sağlanamaması durumunda Genel Kurul"a katılma kararlarını gözden geçirebileceklerine işaret etti. Sezer şöyle dedi:

“DSP sorumluluk içinde davranıyor. Laik demokrasinin de güvencesi olan DSP üzerine düşeni her platformda ve her aşamada yerine getirme kararlılığında. AKP"nin Türkiye için tehdit olduğu görüşünü savunan ve ona karşı en dik duruşu mücadeleyi gösteren parti biziz.”Kategori : POLİTİKA