İşçilerden memura taktik

İşçilerden memura taktik
Memur sendikaları ayrı telden çalıyor. Türk-İş'ten kamu çalışanlarına öneri.Abone ol

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu ve beraberindeki heyet, Türk-İş Genel Başkanı Kılıç'ı, konfederasyon genel merkezinde ziyaret etti.

Aksu, burada yaptığı konuşmada, hükümet ile Türk-İş arasında imzalanan, ''Kamu kesimi toplu sözleşme çerçeve protokolü'' ile düşük ücretli işçilere yüzde 35 zam yapıldığını anımsattı.

ORTAK HAREKET ET ÇAĞRISI
< turkey basal dental implant br>Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç ise hükümetle yaptıkları görüşmeler sonunda örnek bir sözleşme imzalayarak, 2007 yılı için sunduklarını ifade etti.

Toplu görüşmelerde memur konfederasyonlarına çağrıda bulunan Kılıç, ''3'ü
bir araya gelir yeni bir strateji geliştirirse etkin, kararlı bir duruş belirlenirse yararlı olur. Biz birlikte hareket etme refleksiyle sonuç aldık. Hükümet ile yapılan görüşmelere, gün bitmese grev kararı alıp, kararlılığımızı
ortaya koyacaktık. 3 konfederasyon bir araya gelip strateji belirlemeliler, ortak hedefte birleşmeliler'' diye konuştu.

15 GÜNDÜR İLK DEFA GÜLÜYORUM'

Aksu, Kılıç'ın bu sözleri üzerine, ''15 gündür ilk defa gülüyorum,
sayenizde'' dedi.

Aksu, bir gazetecinin, ''Türk-İş'e taktik almaya mı geldiniz?'' sorusuna,
''Yöntemlerini herhalde bize söyleyeceklerdir'' yanıtını verdi.

Aksu, KESK'in yaptığı ''grev çağrısının'' hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

''Her konfederasyonun bir tarzı vardır. Bunu şimdi duydum. Bize çağrı gelmedi. Çağrı, konfederasyon ziyareti ile olur, sokakta bağırarak, çağrı olmaz. Bize gelirlerse oturur, görüşürüz. Bu konudaki ilk çağrıyı da biz yapmıştık. 'İstediğimiz verilmedi' diye masadan ayrılmadık. Bu bizim tavrımız değil, KESK ciddi olarak bizi ziyaret ederse yönetimde oturur, değerlendiririz.''Kategori : ÇALIŞMA HAYATI