Yedim ama fırlatmadım!

Yedim ama  fırlatmadım!
Bakanı Güneş'ten şaraplı risotto ile ilgili iddialara bir doğrulama bir yalanlama var. Abone ol

Muğla, Bodrum'daki bir toplantıda şaraplı risotto yedirdiği için Vali'yi görevden aldığı öne sürülen İçişleri Bakanı Osman Güneş'ten açıklama geldi.

Vali'nin bu nedenle değil, mahkeme kararıyla görevden alındığı vurgulanan açıklamada, olayın bir kısmı doğrulandı. Güneş, söz konusu otelde şarapla yapılan risotto yedi Kuvars kum ğini ve içinde ne olduğuna dair bilgi verilmediği için tepki gösterdiğini doğruladı.

Şarapsız yemek kişisel tercihim

Söz konusu yemeğe 25 Haziran'da katıldığını belirten Güneş, "Hazırlanan yemek fixed menü idi. Ben ayrıca bir yemek talebinde bulunmadım. Yemeği ilginç bularak, garsona nasıl yapıldığını sordum, yemeğin yapımına şarap katıldığını söylemesi üzerine, önceden neden bunu söylemediklerini ifade ettim. Bu benim kişisel tercihimdir ve medeni bir ülkede herkesin bu tercihime saygı duyması gerekir diye düşünüyorum" dedi.

RİSOTTO NEDİR? 'Küçük pilav' anlamına gelen risotto, pirinçle yapılan bir yemek. İçine, tereyağı, sebze, peynir, mantar ya da şarküteri ürünleri ilave ediliyor. Risotto'da şarabın yanı sıra et suyu da kullanılabiliyor.
Tabağı masaya fırlattı mı?

Bakan Güneş'in yemekte şarap olduğunu öğrendikten sonra tabağı masaya fırlattığı ve Vali'yi fırçaladığı öne sürülmüştü. Güneş, bu iddianın yalan olduğunu söyledi.

Bakan Güneş, "Masada bulunan Sn. Valiye kızmam, tabağı fırlatmam, oteli terk etmem doğru olmayan, çarpıtılmış yalan haberlerdir. İddia edilen bu davranışlar benim Devlet anlayışımla ve aile terbiyemle bağdaşmaz" dedi. Bakan Güneş bu tür iddiaların maksatlı olarak yayıldığını öne sürdü.

Kategori : GÜNCEL