Baykal laiklik için girmedi

Baykal laiklik için girmedi
CHP Lideri Baykal, Köşk oylamasına neden katılmadı? İşte açıklaması;Abone ol

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin basına kapalı yapılan TBMM grubunda, cumhurbaşkanı seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Baykal, cumhurbaşkanı adayı, AK Parti Kayseri Milletvekili Abdullah Gül’ün, Türkiye’yi gastric sleeve turkey prices toparlayacak bir cumhurbaşkanı olamayacağını savundu. Yapılacak cumhurbaşkanı seçimini saygıyla karşılayacaklarını ifade eden Baykal, cumhurbaşkanının olumsuz bir potansiyel yaratmasını engellemeye çalıştıklarını belirtti.

LABORATUVARDA BİR DEV YARATILDI

Abdullah Gül’ün, "Cumhuriyet’in ilkelerinin halka zorla dayatıldığı" yönünde bir açıklaması bulunduğunu iddia eden Deniz Baykal, açıklamanın, Gül’ün bu ilkelerle kavgasını gösterdiğini savundu. Baykal, konuşmasında, Gül’ün geçmişteki açıklamalarından da örnekler verdi.

Laboratuvarda bir dev yaratıldığını, Başbakan’ın bu süreci engelleyemediğini öne süren Baykal, Başbakan’ı, daha önce bu konuda çok uyardıklarını belirtti.

LAİK CUMHURİYET TEHLİKEDE

Baykal, İslam ülkeleri içinde tek örnek olan Türkiye’de, laik Cumhuriyet’in tehlike altında olduğunu savunarak, bu sürecin sorumluluğunu almamak için cumhurbaşkanı seçimlerinde Genel Kurula girmediklerini söylediKategori : POLİTİKA