OKS 2nci yerleştirme başvurusu

OKS 2nci yerleştirme başvurusu
OKS, 2'nci yerleştirme başvuruları bugün başlıyor.Abone ol

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 2'nci yerleştirme başvuruları bugün başlıyor.

İlk yerleştirme sonucunda açık kalan kontenjanlara, birinci yerleştirme sonucuna göre kesin kayıt hakkı kazandığı halde kaydını yaptırmamış olanlar, birinci yerleştirme sonucu kesin kayıt hakkı kazanıp kaydını yaptıranlar, birinci ye gastric sleeve turkey prices rleştirme sonucu kesin kayıt hakkı kazanıp, kaydını yaptırdığı halde kaydını geri alanlar, birinci yerleştirme sonucu OKS-TM veya OKS-MF puan türlerinden 160 ve üstü puan alıp herhangi bir okula yerleşemeyen adaylar başvurabilecek.

Başvurular, 24 Ağustosa kadar alınacak. Herhangi bir okula kayıt hakkı kazanmış olsun veya olmasın bu yerleştirmeye girmek isteyen tüm adayların mezun oldukları ilköğretim okuluna başvurmaları zorunlu.

2'inci yerleştirmeye başvuran adaylar, birinci yerleştirme sonucu kazandıkları haklarını kaybedecekler ve sadece ikinci yerleştirme sonucuna göre hareket edebilecekler.

Özel Fen liseleri, Özel Meslek lisesi, Anadolu lisesi programı uygulayan ve sınavla öğrenci alan özel öğretim kurumları, Özel Anadolu Meslek liseleri, ikinci yerleştirmeye dahil olmayacak.

Adaylar ikinci yerleştirmeye başvurmaları durumunda daha önce yaptıkları tercihler dikkate alınarak yerleştirme işlemine tabi tutulacaklar. Adaylardan yeni bir tercih alınmayacak.

MEB, yerleştirme sonuçlarını 28 Ağustos 2007 tarihinde ''meb.gov.tr'' internet adresinden açıklayacak. Yerleştirme sonucunda kesin kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları 29 Ağustos-5 Eylül 2007 tarihleri arasında yapılacak.Kategori : GÜNCEL