DTPli Başkana yaratık nitelemesi

DTPli Başkana yaratık nitelemesi
Emekli Orgeneral Edip Başer, DTP il başkanı için yaratık nitelemesi yaptı ve konuşmalarını şöyle sürdürdü;Abone ol

Türkiye'nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi emekli Orgeneral Edip Başer, etnik kökenleri öne çıkararak ülkeyi Yugoslavya'nın kaderine sürüklemenin hiç kimsenin haddi olmadığını belirtti ve ''DTP İl Başkanı olduğu söylenen yaratığın ifade ettiği şeyler tamamen bu amaca yönelik'' dedi.

Başer, TRT'de katıldığı ''Güncel'' programında, bugün tutuklanan DTP Diyarbakır İl B מעקף קיבה aşkanı Hilmi Aydoğdu'nun Kerkük ile ilgili sözlerini yorumladı.

Başer, ''Çok talihsiz, haddini aşan bir konuşma olduğu kesin. Bundan amacın ne olduğu net ve belli. Bazı yerlere bazı mesajları verme çabasıdır. Bunu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyen, bu ulusun mensubuyum diyen hiç kimsenin kanının, benliğinin, ahlakının, tüm değerlerinin böyle bir konuşmaya imkan vermemesi gerekir" dedi.

"Bugün, bu insanlar, bu ülkeyi bölme hevesi peşinde koşmaya başlamışlardır. Bu hevesle koşan bir silahlı propaganda ve terör örgütünün kuyruğuna takılmışlar" diyen Başer, "Onun ağzıyla, onun topluma verilmesini istediği demeçleri siyasi kisve altında vermeye çalışıyorlar" diye konuştu.

Başer, Bugün benim en yakın arkadaşlarımın, en sevdiğim arkadaşlarımın bir kısmı Kürt kökenli arkadaşlarım. Kim bizi ayırabilir ki, böyle et tırnak haline gelmiş insanları. Nasıl böyle bir şeyi hayal ederler'' ifadesini kullandı.

''DTP İl Başkanı olduğu söylenen yaratığın ifade ettiği şeyler tamamen bu amaca yönelik'' diye konuşan Başer, bu amacın, toplumda iç kargaşa çıkması, insanlar birbirlerine düşman haline gelmesi ve etnik kökenlerin önce çıkarılması olduğunu belirtti.

Kurtuluş Savaşı'nın beraber, omuz omuza yapıldığını hatırlatan Başer, etnik kökenleri öne çıkararak, ülkeyi Yugoslavya'ya benzer hale sokmanın kimsenin haddi olmadığını söyledi.

Türkiye'nin kritik günlerden geçtiğini belirten Başer, halkı kışkırtmalara uymamaya davet etti.Kategori : GÜNCEL