Gizli servis elemanının hikayesi

Gizli servis elemanının hikayesi
Gizli servis elemanı Sedat amirinin öldürülmesiyle yıkılır. Karşısına çıkan kişi hayatının akışını değiştirir.Abone ol

Bu hafta altı yeni film gösterime giriyor.

'Sis ve Gece'

Turgut Yasalar'ın yönettiği 'Sis ve Gece'de Selma Ergeç, Uğur Polat, Ayten Uncuoğlu rol alıyor.

Polisiye-gerilim türündeki filmde Sedat bir gizli servis elemanıdır. Bir amir, bir ağabey, bir dost olarak sevdiği Yıldırım bir süre önce öldürülmüştür. Sedat amirinin kendi servisince öldürüldüğüne inanmaktadır. Sedat için mesleği her şeyin önünde gelmektedir. İstihbaratçılık yaşamının amacı gibidir. Ancak teşkilat içi çatışmada Sedat da pasifize edilmiştir.

Bir boşluğa düşer. Evet, karısı ve çocukları vardır ama onlar yaşamında hep ikinci pland Нож a kalmışlardır. Onu yaşama yeniden bağlayacak tutkulu bir şey gerekmektedir. O tutkulu ilişkiyi genç bir kız olan Mine’de bulur.

Bill Condon'ın yönettiği 'Rüya Kızlar'da Jamie Foxx, Beyoncé Knowles, Eddie Murphy rol alıyor.

Dram - müzikal türündeki film, 60’ların başından 70’lerin ortalarına dek süren çalkantılı süreçte geçen 'Rüya Kızlar', umut vaat eden 'The Dreamettes' adlı müzik grubunu kuran Effie (Jennifer Hudson), Deena (Beyoncé Knowles) ve Lorrell (Anika Noni Rose) adlarındaki üç kızın yükseliş hikayesini anlatıyor.

'Iwo Jima'dan Mektuplar'

Clint Eastwood'un yönettiği filmde Ken Watanabe, Kazunari Ninomiya, Tsuyoshi Ihara rol alıyor.

61yıl once, ABD ve Japon orduları Iwo Jima’da karşılaştılar. Onlarca yıl sonra, adanın ıssız topraklarından birkaç yüz mektup çıkarıldı. Bu mektuplar, orada savaşanların ve başlarındaki sıradışı generalin yüzü ve sesi oldular. Iwo Jima’ya gönderilen Japon askerleri, büyük olasılıkla geri dönmeyeceklerini biliyorlardı.

'İskoçya'nın Son Kralı'

Kevin MacDonald'ın yönettiği filmde Forest Whitaker, James McAvoy, Kerry Washington rol alıyor.

'The Last King of Scotland', Uganda'nın eski diktatörü Amin'in en karanlık dönemlerinde o ve İskoçyalı doktoru James Garrigan arasındaki ilişki üzerine kurulu.

'Kraliçe'

Stephen Frears'ın yönettiği filmde Helen Mirren, Michael Sheen, James Cromwell rol alıyor.

Dram türündeki filmde Prenses’in ölümünün ardından, İngiltere Kraliçesi (Helen Mirren) kendisini bir yandan seçimleri henüz kazanmış olan yenilikçi Başbakan Tony Blair (Michael Sheen) ile bir modernlik çalışmasının içerisinden bulurken diğer yandan da Diana’nın ölümünden sonraki tutumuna karar vermekte, gelenekleri arasında sıkışan bir haldedir.

'Gomeda'

Tan Tolga Demirci'nin yönettiği filmde Feride Çetin, Serkan Altunorak, Bulut Köpük rol alıyor.

Korku türündeki filmde beş arkadaş, hafta sonlarını geçirmek üzere kiraladıkları bir arabayla Kapadokya’daki Gomeda Vadisi’ne doğru yola çıkar. Yolda kaza geçirirler ve yollarına yürüyerek devam etmek zorunda kalırlar. Gomeda Vadisi’ne ulaştıklarında bir mağarada konaklamaya başlayan gençleri düş ve kâbusların eşliğinde birçok sürpriz beklemektedir.Kategori : MAGAZİN