Talihsiz çifte haciz şoku

Talihsiz çifte haciz şoku
Antalya'da 16 yıl sonra Tüp bebek yöntemiyle sahip oldukları bebeklerini kaybeden çifte haciz şokuAbone ol

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 16 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle sahip oldukları çocuklarını yaşatmak için 7 ay süreyle verdikleri mücadeleyi kaybeden çifte bir de 37 bin 500 YTL'lik hastane borcu yüzünden haciz geldi.

AA muhabirinin aldığ seo hizmeti ı bilgiye göre, Manavgat'ta 16 Yıl önce evlenen ve yıllarca çektikleri çocuk hasretinden sonra tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olabilen Medine-Adil Önen çifti, sezaryenle 7,5 aylık doğan ve oksijen yetersizliği tanısıyla tedaviye alınan Umut Can'ı yaşatmak için 7 ay süren korku ve üzüntü dolu mücadele yürüttüler. Umut Can bebeğin yaşatılması için Manavgat Devlet Hastanesinde başlayan tedavi süreci, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi ve Antalya Devlet Hastanesinin ardından bu hastanelerdeki yer sorunu nedeniyle Özel Anadolu Hastanesi'ne sevk edilerek devam etti.

Özel hastanedeki tedavinin ardından taburcu edilen Umut Can bebek, 20 Şubatta hayatını kaybederken, anne ve baba minik yavruların ölümüyle en büyük acıyı yaşadılar. Medine ve Adil Önen çiftinin bebeklerini kaybetmenin acısı daha dinmeden 37 bin 500 YTL'lik hastane faturası karşısında büyük şok yaşadılar.

Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Bektaş Tekin, ailenin 37 bin 500 YTL olan borcunu ödememesi nedeniyle icra takibi başlattıklarını söyledi.Kategori : SAĞLIK