Bugün hava nasıl şemsiye?

Bugün hava nasıl şemsiye?
Sadece yağmurdan korumakla kalmıyor, ne zaman yağacağını da haber veriyor...Abone ol

Ambient Devices adında, internetten gelen verileri her gün kullandığımız ürünler üzerinde uygulayan bir firma, tutma yerinde radyo alıcısı bulunan ve 150 değişik şehirdeki hava durumunu kablosuz internet sayesinde anında kullanıcıya ersağ üye ol ileten bir şemsiye geliştirdi.

Eğer önümüzdeki 12 sat içerisinde yağmur yağacaksa, şemsiyenin tutma yerindeki ışık kendi kendine yanıyor ve sahibine haber veriyor. Tutma yeri sizi çok hafif titremelerle uyarıyorsa, bu çok hafif yağmur çiseleyeceğinin göstergesi. Eğer bu titreşim kuvvetliyse gök gürültülü sağanak yağmura hazır olun.

Firma sözcüsü Mark Prince, "Ambient Şemsiye adı verilen bu ürün Internet verilerini nasıl günlük eşyalarımızda kullanabileceğimizin en güzel kanıtı. Bu şemsiyeyi kapının hemen dışına bıraktığınızda binadan çıkarken şemsiyenin görüntüsünden sizi nasıl bir havanın beklediğini görebiliyorsunuz. Eğer herhangi bir gösterge yoksa şemsiyeyi yanınıza almanıza gerek yok demektir," diye konuştu.

Amerika Birleşik Devletlerinde bu hafta satışa sunulacak şemsiyenin fiyatı 140 dolar. Fakat satın aldıktan sonra bir de şirketin müşteri ilişkileri ile temasa geçip internet bağlantısını 'aktive' etmeniz gerekiyor.Kategori : BİLİM - TEKNOLOJİ