Haydar Baş para basacak

Haydar Baş para basacak
Haydar Baş seçim vaatlerini bakın nasıl gerçekleştirecekmiş.Abone olBağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş, yarın yapılacak seçimin Türk milletinin kader seçimi olduğunu belirtti.

Baş, seçim vaatlerini ise para basarak, yeraltı kaynaklarını kullanarak ve vergi politikasını değiştirerek gerçekleştireceğini bildirdi.

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, yaptığı yazılı açıklamada, yarın yapılacak seçimde herkesin vicdanının sesine kulak vermesi istanbul seo firması gerektiğini söyledi. BTP’nin Milli Ekonomi Modeli ve sosyal devlet-milli devlet projeleri olan tek parti olduğunu savunan Baş, partisinin vaatlerini şöyle sıraladı:

-Ev hanımlarına ayda 500 YTL bağlanacak.
-Çiftçiler üretime başlamadan ürün bedellerinin yüzde 50’sini devletten avans olarak alacak.
-100 bin YTL’nin altında geliri olan esnaftan vergi alınmayacak.
-Emekli maaşı üç katına çıkacak, asgari ücret 2 bin YTL olacak.
-Her çocuğa 250 YTL maaş bağlanacak. Her doğan çocuk için ailesine 15 bin YTL doğum ikramiyesi verilecek."

Baş, projelerini sağlam kaynaklara dayandıran tek partinin BTP olduğunu da savunarak, seçim vaatlerini para basarak gerçekleştireceklerini bildirdi. Daha önce vaatlerini noterde taahhüt altına alan Baş, projeleri için gerekli kaynağı nasıl bulacağını şöyle anlattı:

-BTP, 3 katrilyon doları bulan yeraltı kaynaklarımızı devreye koyacaktır.

-BTP, Türk devletinin bağımsızlık hakkı olan Senyoraj gelirini devreye koyacaktır. Devletin senyoraj hakkını kullanarak piyasadaki mal ve emeğin karşılığı olarak para basmasıdır.

-Devletin senyoraj hakkını kullanarak emisyonun genişletmesi yani para basılmasıdır. Para; mal ve emeğin karşılığıdır. Piyasada mal ve emeğin karşılığı yoktur. İşte BTP iktidarında emek ve üretimimizin karşılığında emisyon genişletilerek belli hesaplar çerçevesinde para basılacaktır.”


Kategori : POLİTİKA