Saylonlar gerçek mi oluyor?

Saylonlar gerçek mi oluyor?
Bilim adamlarından inanılmaz bir başarı. Son keşif akıllara insan görünümünde olan Saylonları getirdi.Abone ol

Yöntemin mucitleri, bir bakterinin genlerine yüzlerce yıl muhafaza edilebilecek önemli miktarda sayısal bilgi yüklemeyi başardı.

Araştırmaya göre, "bakteriler ve belli bir genetik şifreye göre çoğalan diğer mini organizmalar, veri depolamak için önemli Стамбул купить шубу potansiyel" sunuyor, bu da bilim dünyasının ilgisini çekiyor.

BİLGİLER YOK OLMUYOR

Japon araştırmacılara göre, mini organizmalar, harddisk ve hafıza kartlarıyla kıyaslandığında çok küçük kalsalar da genlerinde çok uzun süre önemli miktarda bilgiyi saklayabilecek.

Araştırmacılar, bilgileri genlerin değişik noktalarında depolayan teknoloji geliştirdiklerini, bunun da zaman içinde oluşacak genetik mutasyon sonucu bilgilerin yok olma ihtimalini azalttığını belirtti.

DİJİTAL BİLGİLER TERCÜME EDİLDİ
Uzmanlar, çalışmalarında "Bacillus subtilis" adlı bakterinin genlerine dijital bilgiyi kimyasal elementlere "tercüme eden" bir yöntem kullanarak şifreli kısa mesaj "yazdı." Verilere ulaşmak için, bakterinin normal gen haritasını mesaj yüklenerek değiştirilmiş gen haritasıyla kıyaslamak yetiyor.

Bu gelişmeler ise akıllara Dünya düşünen makinalara doğru mu gidiyor sorusunu getirdi. Yani Saylonlara yakın mıyız? Türkiye'de de yayınlanmakta olan dünyaca ünlü dizinin konusu kısaca şöyle: İnsanoğlu akıllı makineleri üretir fakat bu kendi neslinin sonunu hazırlar yayınlanmakta olanKategori : BİLİM - TEKNOLOJİ