Dev ankette 2 sürpriz

Dev ankette 2 sürpriz
240 binden fazla kişi katıldı. Oylama 10 gün sürdü. Sürpriz yapan parti... Abone olİnternethaber'in yaptığı dev seçim anketine katılım çok yüksek oldu. 240 bin 548 kişinin verdiği oylar, Meclis'e girecek partileri belirledi.

10 gün süren ankette ilk sıra sürpriz değil. Ancak ikincilikte, anket şirketlerinin verilerinden farklı bir sonuç ortaya çıktı.

MHP, CHP'yi geçti

Kamouyo yoklamalarında ikinci sırada çıkan CHP, sanal alemdeki bu dev ankette MHP'nin altında yer aldı. Silis kumu İki parti arasında geçen hafta oluşan küçük fark, son haftada fazlasıyla belirginleşti. Son haftaya girilirken, MHP'nin atak yaptığı göze çarptı.

AK PARTİ YÜZDE 40'IN ÜSTÜNDE

AK Parti'nin oylarında da yükseliş görülüyor. İlk 5 günde yüzde 39-40 aralığında seyreden oy oranı, son bölümde hızlı bir yükseliş trendi sergiledi.

BARAJ ALTI YARIŞ

DP ile GP'nin oy oranları başa baş görünürken, her iki partide barajın bir hayli altında yer aldı. Yüzde 5'leri zorlayan DP ve GP'yi Saadet Partisi izliyor... Saadet Partisi'ndeki kımıldanış dikkat çekici düzeyde.
Seçim sürecinde son haftaya girilirken, kararsızların sayısının oldukça düşük çıkması önemli bir gösterge...

Anket ile ilgili belirtmemiz gereken önemli bir husus daha var. Bu anket sanal alemde yapıldığı için kırsal kesimin oylarının rengini tam olarak yansıtmıyor. Sonuçları incelerken bu hususu göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz...

İŞTE SONUÇLAR

BARAJI AŞAN ÜÇ PARTİ AK PARTİ..........................yüzde 44.35 (106 BİN 692 kişi)

MHP.................................yüzde 21.20 (50 bin 998 kişi)

CHP..................................yüzde 13.12 (31 bin 552 kişi)

BARAJ ALTINDAKİ İLK 3 PARTİ Genç Parti............................yüzde 4.86 (11 bin 691 kişi)

Demokrat Parti.....................yüzde 4.74 (11 bin 393 kişi)

Saadet Partisi.......................yüzde 3.20 (7 bin 691 kişi)

ANKET SONUÇLARININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

Kategori : GÜNCEL