DTPli il başkanı tutuklandı

DTPli il başkanı tutuklandı
Kerkük'e yapılan saldırıyı Diyarbakır'a yapılmış sayacağını söyleyen DTP Diyarbakır il başkanı tutuklandı.Abone ol

Kerkük ile ilgili açıklamaları nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla bu sabah gözaltına alınan Demokratik Toplum Partisi (DTP) Diyarbakır İl Başkanı Hilmi Aydoğdu, çıkar шашлык квадратный оцинкованнй ıldığı mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır Barosu'nca düzenlenen bir konferanstan Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla gözaltına alınan Aydoğdu, savcılık sorgusunun ardından sorgu hakimliğine sevk edildi.

Aydoğdu, burada ''halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek'' suçlamasıyla tutuklandı.

Hilmi Aydoğdu, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin internet sitesi Pukmedia'da yayınlanan açıklamasında, Kerkük’e yapılacak olası bir müdahaleyi Diyarbakır’a yapılmış olarak değerlendireceklerini, Kuzey Irak’taki Kürt yönetiminin kazanımlarının, tüm Kürt halkının kazanımları olduğunu söylemişti.

Kerkük'e olası müdahalenin "akıl dışı" olacağını söyleyen DTP'li Başkan, "Bu, tarihi gerçekleri reddeden bir mantığın ürünü olacaktır" demişti.Kategori : POLİTİKA