Teröre karşı tek yürek

Teröre karşı tek yürek
Ankara Tandoğan Meydanı'nda bugün teröre karşı sessiz yürüyüş yapılacak. Abone ol

Genelkurmay Başkanlığı'nın, "teröre karşı toplumsal refkles gösterilmesi" yönündeki açıklamasının ardından başlayan mitinglerin son durağı Ankara olacak.

Mitinge aralarında SHP, CHP, DSP gibi partilerin bulunduğu 36 kuruluş destek veriyor.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Şanal Sar istanbul seo uzmanı uhan, mitinge şehit aileleri derneklerinin de destek vereceğini açıkladı.

Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanacak grup Tandoğan Meydanı'na kadar sessiz yürüyüş yapacak.

Genelkurmay çağrıda bulunmuştu

Genelkurmay Başkanlığı, 8 Haziran'da gecesi internet sitesinde yayınlanan açıklamasında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, terörle mücadele konusunda sarsılmaz bir kararlılığa sahip olduğunu duyurmuştu.

Genelkurmay'ın basın açıklamasında ''TSK'nın beklentisi; bu tür terör olaylarına karşı, yüce Türk milletinin kitlesel karşı koyma refleksini göstermesidir'' denilmişti.

Açıklamada, “Her fırsatta, yurtiçinde ve yurtdışında barış, özgürlük ve demokrasi gibi insanlığın yüksek değerlerini, terör örgütüne paravan olarak kullanan kişi ve kuruluşların, bu olayların gerçek yüzlerini görme zamanı artık gelmiştir” ifadeleri yer almıştı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın bu açıklamasının ardından, çeşitli illerde 'teröre lanet' mitingleri düzenleniyor.

Terör 23 Haziran'da İstanbul Çağlayan Meydanı'nda ''Sessiz Yürüyüş'' ile protesto edilmiş, 2 bin kadar kişinin katıldığı yürüyüşte hükümet protesto edilmişti.Kategori : GÜNCEL