Derbideki olaylar organize suç

Derbideki olaylar organize suç
G.Saray-F.Bahçe derbisinde çıkan olayların organize suç olduğu vurgulandıAbone ol

Ali Sami Yen Stadı'nda geçtiğimiz mayıs ayında oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde maç öncesi, esnası ve sonrası olaylar çıkması ile ilgili gözaltına alınan 14'ü tutuklu 25 sanık hakkında "Yaralama, polis memuruna görevini yaptırmama bot yazılımı , kamu malına zarar verme" suçlarından 3 yıldan 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, 4'ü polis memuru 9 kişinin yaralandığı olaylarda, şüphelilerin fotoğraf ve kamera görüntüleri ile tespit edildiği belirtildi.

KULÜPLER UZAK DURMALI

Futbol terörünün büyük kulüplerin taraftarlarının oluşturduğu organize yapılanmalardan kaynaklandığı ifade edilen iddianamede, kulüplerin bu gruplara karşı mesafeli davranmaları istendi. İddianamede şu ifadelere de yer verildi: "Olaylar kendilerini Ultra Aslan olarak adlandıran ve internet sitesi bulunan bir grup taraftarın stadı terk etmek istemesiyle başladı.

Şüpheliler, kamu yararına tesis edilen sandalyelere zarar verdi, müdahale etmek isteyen polisleri söktükleri koltuklarla yaraladı. Olaylar sırasında Fenerbahçeli taraftarlar da zarar gördü. Birlikte hareket eden şüpheliler, şiddet kullanarak polisleri belli bir alanda sıkıştırdı ve görevlerini yapmalarına engel oldular.Kategori : SPOR