Bakanın saflığı Başbakanı kızdırdı

  • Ana Sayfa
  • Bakanın saflığı Başbakanı kızdırdı
Bakanın saflığı Başbakanı kızdırdı
Bakan Petrol için "Irak İşgali'ne katıldık" dedi Başbakan da çileden çıktı.Abone ol

Irak'ın işgaline katılan koalisyon güçleri, işgalle Irak'ın petrol kaynaklarını ilişkilendirmekten kaçınırken, koalisyonda yer alan Avustralya'nın Savunma Bakanı Brendan Nelson, Irak Savaşı'na katılmalarının en önemli n cheap dentistry in turkey edenlerinden birinin petrol olduğunu kabul etti.

Muhalefet ve savaş karşıtlarının tepkisini çeken bu sözlerin ardından Başbakan John Howard, Nelson'ı yalanlayarak, "Irak'a petrol için gitmedik" demek zorunda kaldı.

Savunma Bakanı Nelson, ABC Radyosuna yaptığı açıklamada, Ortadoğu'daki kaynakların güvence altına alınmasının hükümetin önceliklerinden biri olduğunu söyledi.

Petrol ihtiyacının karşılanmasının Avustralya'nın Ortadoğu'yla ilgili stratejik planlamasını etkilediğini belirten Nelson, "Sadece Irak değil, tüm Ortadoğu, dünyanın diğer bölgeleri için önemli bir enerji, özellikle de petrol kaynağı" dedi.

"Hepimiz Irak'tan erken çekilmemiz halinde neler olacağını düşünmeliyiz" diyen Bakan, "Ortadoğu'dan ve özellikle de Irak'tan devam ettirilebilir bir güvenlik durumunu oluşturduktan sonra çekilmemiz, bizim çıkarımız ve güvenliğimiz gereğidir" ifadesini kullandı.Kategori : DÜNYA