Dokunulacak! Marş marş!

Dokunulacak! Marş marş!
Meydanlarda tansiyon yüksek. CHP lideri Baykal, AK Parti'ye verdi veriştirdi.Abone ol

CHP lideri Deniz Baykal, Yalova'da düzenlenen mitingdeki konuşmasına sanatçı Edip Akbayram'ın seslendirdiği ''Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler'' şarkısına eşlik ederek başladı.

Özelleştirmelere yönelik sert eleştirilerle konuşmasına başlayan Erdoğan, AK Parti'nin ülke değerlerini sattığını söyledi.

İktidarı ersağ üye ol n yakınlarını zengin ettiğini savunan Baykal, "Devlet adamının görevi bu mudur? İktidara gelip eşini dostunu zengin etmek midir? Yolsuzluklar aldı başını gitti. Hem Ankara'da yolsuzluk var, hem de Anadolu'nun dört bir köşesinde" dedi.

DOKUNULMAZLIK KALKACAK

Ülkedeki yolsuzluklara son vermek için dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğini belirten Baykal, seçimden sonraki ilk işlerinin bu olacağını söyledi. Meclis'teki 200 kişi hakkında dosya bulunduğunu hatırlatan Baykal, "Seçimden sonra CHP çoğunluğu sağlarsa, o 200 dosyadaki kişilerin dokunulmazlığını kaldıracağız. 'Marş marş' diyeceğiz'' diye konuştu.

TERÖR KAYNAĞI KUZEY IRAK

Baykal'ın gündemindeki bir diğer konu da terördü... Kaynağın Kuzey Irak olduğunu vurgulayan CHP lideri, "Teröristler orada himaye görüyor, karargahları orada, şehitler Türkiye'de. Yani terörün kolu orada,
acısı, dalları ve meyveleri Türkiye'de'' dedi.

Bu noktada Başbakan Erdoğan'a yüklenen Deniz Baykal, "Başbakan'ın terörle mücadele konusunda kafası karışık... Bu seçimden AKP çıkar, Türkiye'nin 4 yılını yeniden yönetecek olursa Türkiye'nin çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalması kaçınılmazdır. Bunu görüyoruz. Alt kimlik, üst kimlikle başladı bu işler" dedi. //Kategori : POLİTİKA