Biri baston diğeri su taşıyıcı

  • Ana Sayfa
  • Biri baston diğeri su taşıyıcı
Biri baston diğeri su taşıyıcı
Erdoğan bu kez DSP ile MHP'yi hedef aldı. İkisi için de yakıştırma yaptı...Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Düzce mitinginde yaptığı konuşmada, rakip partiler hakkında ilginç yakıştırmalarda bulundu.

DSP-MHP-ANAP iktidarını hatırlatan Erdoğan, "O dönemde MHP, DSP'nin değirmencisiydi, su taşıyordu DSP değirmenine. Şimdi DSP, CHP'ye baston değneği oldu. Her ikisine d arapça seo e MHP su taşımaya hazırlanıyor" dedi.

MHP İP ATLIYOR

MHP'nin iktidara gelme şansı olmadığını savunan Erdoğan, "Onun için de ip atmak, ip atlamakla meşgul. Fakat bilmiyorlar ki 22 Temmuz'da millet kendilerine öyle bir ip verecek ki bu ip onların kirli çamaşırlarını milletimizin temizleyip kuruttuğu ip olacak" diye konuştu.

BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY

Partilerin vaatlerini de eleştiren Başbakan Erdoğan, ''Televizyonlarda liderleri görüyorum. Aman Yarabbi ne atışlar yapıyorlar. Bekara karı boşamak kolay. Bunlar hiç sorumluluk almamışlar'' görüşünü dile getirdi.

YİNE SEZER YUHLANDI

Konuşmasında cumhurbaşkanlığı seçim sürecine de değinen Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in ismi söylediğinde alandan protesto sesleri yükseldi.

Erdoğan vatandaşları susturarak, ''Lütfen sevgili vatandaşlarım. Bakınız AK Parti'ye gönül vermiş olanlar demokrasi içerisinde ben inanıyorum ki kendi ahlak değerlerine uyarak en güzel cevabı sandıkta verir. Siz bunları yaparsınız. Çünkü sizler birilerinin meydanlarda bizlere yaptığı şekilde onların diliyle onlara cevap vermeyin. Çünkü biz farklıyız. Bizim cevabımız farklı olacak'' dedi.//Kategori : POLİTİKA