Oğullarının cenazesine giderken...

  • Ana Sayfa
  • Oğullarının cenazesine giderken...
Oğullarının cenazesine giderken...
Oğullarının ölüm haberini alınca apar topar yola çıktılar ama olmadı.Abone ol

Bitlis merkeze bağlı Yalnızçamlar köyünde oturan ve bir süre önce rahatsızlandığı öğrenilen Hasan Mercan (38), tedavi amacıyla Bursa'nın Geçit Mahallesi'nde oturan kardeşi Beşir Mercan'ın yanına geldi.

''Zatürre'' tanısıyla tedavi gördüğü Bursa Göğüs Hastalıkları Hastanesinde 3 Temmuz gecesi kalp ve akci seo ğer yetmezliğinden vefat ettiği öğrenilen Mercan, dün Bursa'da yakınları tarafından defnedildi.

Bitlis'te acı haberi alan Mercan'ın babası Süleyman (71), annesi Rami (67), eşi Sevim (38), çocukları Diyadin (15), İzzettin (13), Berivan (8), Azat (6) ve Rojin Mercan (4) ile bazı yakınları Kerim Atalay'ın kullandığı 13 J 0107 plakalı minibüsle yola çıktılar.

Minibüsün, Bursa - Ankara kara yolunun Mezit-3 mevkisindeki köprünün korkuluklarına çarptıktan sonra devrilmesi sonucu meydana gelen kaza, Hasan Mercan'ın annesi Rami, babası Süleyman ve yeğenleri 4 yaşındaki Şilan ve 10 yaşındaki Yunus'un da aralarında bulunduğu 10 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Kazada yaralanarak İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılan Mercan'ın eşi Sevim ve kızı Rojin Göğüs Kalp Damar Cerrahisi, diğer üç çocuğu İzzettin, Diyadin ve Berivan da Ortopedi kliniğinde tedavi altına alındı. Kardeşlerden, durumunun ağır olduğu öğrenilen 6 yaşındaki Azat Mercan'ın ise Bursa'ya sevk edildiği kaydedildi.

İnegöl ve Bursa'daki hastanelerde tedavileri süren yaralıların bazıların durumlarının ağır olduğu, ölen kişilerin cenazelerinin Bitlis'e götürüleceği öğrenildi.Kategori : GÜNCEL