Son kurban Barış olsun

Son kurban Barış olsun
Dün akşam saatlerinde acı haber gelmişti. Herkesin içinde son bir dileği vardı.Abone ol

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Derviş Günday, şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'nun ''trafik kazasında yaşamını yitiren son kişi olması'' dileğinde bulundu.

Günday, yazılı açıklamada, son 26 yıl içinde yaklaşık 7 milyon kazada 200 bini aşk ssl sertifikası ın kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 milyona yakın kişinin de
yaralandığını kaydetti. Günday, 2007 yılının ilk 5 ayında meydana gelen 287 bin 754 kazada bin 184 kişi hayatını kaybettiğini ve 50 bin 518 kişinin yaralandığını ifade ederek, ''kazalardaki maddi hasarın ise 488.851.439 YTL'' olduğunu dile getirdi.

Barış Akarsu'nun son trafik kurbanı olmasını dileyen Günday, ''Başarılı
sanatçı Barış Akarsu'nun durumuna üzülmemek elde değil. 2004 yılında Türkiye'yi karış karış gezdirdiğimiz 'İbret TIR'ı'nda ve her yıl Trafik Haftası sırasında yollarda kaybettiğimiz değerlerimizi sergileyerek kamuoyu oluşturmaya çalışıyoruz. Ancak, insan yaşamına mal olan en önemli sorunumuz trafik terörünün önüne geçemiyoruz'' dedi.

Açıklamasında, trafik kazalarında hayatını kaybeden isimlerden örnekler
aktaran Günday, açıklamasında, ''Birçok camiadan hayatlarını kaybeden ünlülerin resimlerinin bulunduğu ibret sergisine umarım şarkıcı ve oyuncu Barış Akarsu'nun resmi son olur. Bu kazalardan artık ders alınmalı ve geride gözü yaşlı aileler ile sevenler bırakılmamalı'' ifadesine yer verdi..Kategori : GÜNCEL