PKKnın arkasındaki 28 devlet

PKKnın arkasındaki 28 devlet
Önce Büyükanıt şimdi de Cemil Çiçek. Terör örgütünün arkasında kimler var?Abone ol

Eski Adalet Bakanı ve AKP Ankara milletvekili adayı Cemil Çiçek, Terör meselesinin hükümet değil devlet meselesi olduğunu belirterek, "terör örgütlerinin arkasında 28 devlet var" dedi.

Terörün iç politika malzemesi yapılmaması gerektiğini de kaydeden Çiçek, "terör bilek kanırtma, vatanseverliğin sınanacağı bir konu değil" diye konuştu. Erdoğan ile Baykal arasındaki ip tartışmalarını da değ reklam kampanyası erlendiren Cemil Çiçek, bu tartışmaların yanlış anlaşılabileceğini vurgulayarak "ip polemiği hoş değil, bu iple Türkiye'de, başbakan, dışişleri bakanı asıldı, ip tartışmaları 1960 ihtilalini çağrıştırabilir" dedi.

Çiçek, "Terörün konuşulan yanı var, konuşulamayan yanı var. Türkiye sadece PKK terörü ile mücadele etmiyor ki, radikal terör örgütleri var, din adına eylem koyan. Diğer örgütler var. Tarihin en kanlı örgütlerinden birisi olduğu için PKK'ya yöneliyoruz" dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin uzun süredir terörle mücadele ettiğini ve terörün hükümet meselesi değil devlet meselesi olduğunu ifade eden Çiçek, terörü iç politika malzemesi yapanları suçladı.

Çiçek, "Terör konusunda hükümete suçlamaları yapanlar iki milletvekili daha fazla çıkarmak adına gerçekleri saptırıyorlar" dedi. Terör örgütlerinin arkasında 28 devlet olduğunu ifade eden Çiçek, "Bu terör olgusunun cesametini bilip ona göre bu tezkere ne anlam ifade edecek, onu bilmek lazım. Bu örgütlerin arkasında 28 devlet var. Ve bunların çoğu müttefikimiz. Filistin'de, Lübnan'da birlikte görev yapıyoruz.

Mesele bir tezkereyle sınırötesine evet ya da hayır denmesi değil. Bu meseleye ne kadar katkı sağlayacak onu bilmek lazım. Tezkere çıkarılmasına karar verildiği an, alacağımız neticelerin lehte olacağına karar verildiği an tezkere bir günde çıkartılır. Buna hayır diyecek bir milletvekili de çıkmaz" diye konuştu.

BARZANİ'YE TÜRKİYE ÇOK EKMEK VERDİKategori : POLİTİKA