Güç ve hız CNR EXPOda

Güç ve hız CNR EXPOda
Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip “drift” ilk kez Türkiye’de.Abone ol

Otomobil ve performans dünyasının en gözde spor ve gösteri dallarından biri olarak tüm dünyada hızla yükselen “drift”, İstanbul’da tutkunları ile buluşmaya hazır. Ünlü Alman drift pilotu Harry Müller tarafından 06 Temmuz 2007 tarihinde CNR EXPO Fuar Merkezi’nde CNR Holding kuruluşu CNR EVENTS desteği ile gerçekleştirilecek olan İstanbul Drift Show, hızın büyülü dünyasının kapılarını açacak.

Japonya, Amerika Birleşik Devl google reklamları etleri, İngiltere ve Malezya’da yüzbinlerce kişi tarafından izlenen D1 Grand Prix Serileri’nin ardından; Avrupa’da Prodrift Series ve EDC – European Drift Championship organizasyonları ile kısa zamanda ilgi odağı haline gelen drift, artık ülkemizde de aktif olarak uygulanmaya başlıyor.

06 Temmuz’da İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek gösteri serileri ile başlayacak olan drift aktiviteleri, hıza meraklı, heyacana düşkün driftseverlere renkli olduğu kadar adrenalini yüksek bir show sunacak. Özellikle performans ve tuning tutkunlarının ilgi odağı haline gelen ve üstün bir kontrol gerektiren bu sporun altyapı çalışmalarında, 2006 yılında Nissan 350Z’in direksiyonunda 2 saat 35 dakika boyunca aralıksız drift tekniğini uygulayan ve bu alanda dünya rekorunun sahibi olan ünlü Alman drift pilotu Harry Müller görev yapacak. Tesis altyapısı ve event planlaması CNR EVENTS tarafından desteklenen ve yakın zamanda farklı sponsor markalar ile çeşitli alanlarda faaliyetlere başlayacak olan İstanbul Drift Academy’nin, 2007 sezonunda faaliyete geçmesi ile Türkiye’nin ilk profesyonel drift pilotlarının yetiştirilmesinde ilk adım atılmış olacak.

06 Temmuz’da drift gösterilerinin başlama showu dünya şampiyonu ünlü Alman pilot Harry Muller ile uluslararası drift şampiyonalarına katılan starlar tarafından yapılacak. Hedefi 2008’de Dünya Drift ekiplerini İstanbul’da buluşturmak olan İstanbul Drift Show’a, Jochen Reich, Axel Rauscher, Gabor Csabi ve Sascha Manz katılıyor. Show’un tek bayan pilotu ise Carola Mecan.Kategori : EKONOMİ