Sabiha Gökçene Rus talip

Sabiha Gökçene Rus talip
Sabiha Gökçen havaalanına Rus tapil çıktı. İşte Rusların projeleri...Abone ol

Rusya'nın saygın ekonomi gazetelerinden Vedomosti'de bugün 'Türk Şeremetyevo' başlığıyla yayımlanan haberde, Şeremetyevo yönetiminin, Türk Çelebi Ground Handling şirketi ile birlikte Sabiha Gökçen Havaalanı'nda ortaklaşa bir terminal inşa etmek istediği kaydedildi.

Şeremetyevo Havalimanı temsilcisi İrina Kol taze çiçek esnikova, Sabiha Gökçen'deki terminal inşaatı ihalesine başvuruyu gelecek haftaya kadar yapacaklarını belirterek, "İhale şartlarına göre terminali inşa eden şirket 20 yıllık kullanım hakkını elde edecek. İhaleyi kazanmamız halinde Çelebi Ground Handling ile ortak bir şirket kuracağız" dedi.

Kolesnikova, Çelebi Ground Handling ile ortaklık şartlarının detaylarının henüz belli olmadığını, ancak ilk defa girecekleri böyle bir işte önceliklerinin büyük bir gelir elde etmek olmadığını ifade edildi.

Vedomosti, konuyla ilgili görüşlerine başvurdukları Sabiha Gökçen Havalimanı ve Çelebi Ground Handling şirketi temsilcilerinin de konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındıklarını yazdı.

Haberde, Şeremetyevo Havalimanı yöneticilerinin de yurtdışına açılmadan önce Moskova'da ENKA'nın inşa ettiği 'Şeremetyevo 3' havaalanını ve kent merkezinden Şeremetyevo Havalimanı'na kadar uzanacak tren hattının bitirilmesi gerektiğini vurguladığı kaydedildi.

Hisselerinin tamamı devlete ait olan 100'den fazla yerli ve yabancı havayolları şirketine hizmet veren Moskova Şeremetyevo Havalimanı, geçen yıl yaklaşık 12 milyon yolcu taşıdı ve net karı 23 milyon dolar oldu.Kategori : GÜNCEL