50 vekile Yassıada tehdidi

50 vekile Yassıada tehdidi
28 Şubat sürecinde milletvekillerine Yassıada odaları gösterilmiş.Abone ol

Eski Başbakan Necmettin Erbakan, 28 Şubat sürecinde 50 milletvekilinin Yassıada ile tehdit edildiğini ileri sürdü. Erbakan, "Bu süreç bir kampanya tarafından yürütüldü. Bunlar çeşitli yerlerde merkez kurup, bu 50 kişiyi çağırdılar stratejik seo ve onları tehdit ederek Yassıada'daki odalarını gösterdiler." ifadelerini kullandı.

Erbakan, Milliyet Gazetesi'ne verdiği röportajda 28 Şubat dönemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erbakan şunları söyledi: "Biz o dönemde 28 Şubat'tan dolayı değil, ortağımız çürük çıktığı için gittik. Ortağımızın içerisindeki 50 kişiyi tehditle Meclis'teki çoğunluğumuzu ortadan kaldırdılar o yüzden gittik."

Tehdit edilen milletvekillerine Yassıada'daki yerlerinin gösterildiğini ileri süren Erbakan şöyle devam etti: "Bu arkadaşlarımıza dediler ki: 'Askerî ihtilal yapılacak, yaptırılacak ve siz Yassıada'daki şu odaya götürüleceksiniz.' Buraya varıncaya kadar tehdit edildiler. Bunun üzerine ortağımız Çiller Hanımefendi geldi, 'Maalesef 50 vekilimiz hükümetten desteğini çekti.' dedi. Biz de böylece 291 imzayla seçim kararı aldık. Çünkü Çiller Hanım, 'Ben seçime gideceğim ve bu 50 kişiyi temizleyeceğim.' dedi."Kategori : POLİTİKA