AK Partinin tezkere oyu

AK Partinin tezkere oyu
K. Irak'a olası operasyon için konuşan Çiçek AK Parti'nin tezkere oyunu açıkladıAbone ol

Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek, TBMM'nin, Kuzey Irak'a asker gönderilmesini öngören bir tezkere çıkarması halinde kendi oyunun "Evet" olacağını belirterek, "Şu an Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti bunun değerlendirmesini yapıyor. Gerektiği zaman da bunu çıkarır, bundan hiç kimsenin tereddütü hukuk siteleri için seo olmasın" dedi.

Devlet Bakanı Beşir Atalay ve Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek'in de aralarında bulunduğu AK Parti Ankara Milletvekili adayları Kızılay'da yürüyerek halka çiçek sundu.

TEZKERE İÇİN OYUM EVET

Yürüyüş öncesi, gazetecilerin, Kuzey Irak'a asker gönderilmesini öngören olası bir tezkereye ilişkin sorularını yanıtlayan Çiçek, "Tezkere gelmesi halinde benim oyum 'Evet'tir. Bunda hiçbir tereddüt yok. Bütün milletvekillerimiz de tereddütsüz buna 'Evet' oyunu verir" diye konuştu.

DEVLET VE HÜKÜMET DEĞERLENDİRİYOR

Meselenin, tezkerenin gelip gelmemesi meselesi olmadığını ifade eden Çiçek "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun hükümeti bu tezkerenin ne getireceğini ne götüreceğini iyi hesap eder, edecektir. Ondan sonra kararını verdiği anda da tezkere meselesi bir saatlik iştir. Bunun böyle bilinmesi lazım. Türkiye 24 defa sınır ötesi operasyon yapmış bir ülkedir. Bunun tecrübesine sahiptir. Bunun ne anlam ifade ettiğini en iyi bilen bizim devletimizdir. Ve onun arşivindeki bilgiler, belgeler bunu açıkça da ortaya koyar. Şu an Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti bunun değerlendirmesini yapıyor" dedi.Kategori : POLİTİKA