Alcatel-Lucentin projesi

Alcatel-Lucentin projesi
Alcatel-Lucent, OmniAccess kablosuz projesini İstanbul'da başlattı.Abone ol

Dünyanın teknoloji devlerinden Alcatel-Lucent, OmniAccess kablosuz projesini İstanbul tesislerinde uygulamaya başlayarak bir ilke imza attı. Alcatel-Lucent kısa bir süre önce kullanmaya başladığı OmniAccess Wireless Local Access Network (WLAN) çözümü sayesinde, Mayıs 2007 tarihi itibariyle tesiste görev yapan 500 çalışan, kendi ofislerinden ve toplantı salonlarından kablosuz şebekeye erişebiliyor. "Artık her zaman bağlantıdayım, çünkü dünya her zaman bağlantıda" felsefesiyle tüm dünyaya teknoloji üreten Alcatel-Lucent’in Türkiye’deki bir sonraki adımı, 2008 yılında kurulması planlanan en son OmniAccess çözümü ile WLAN üzerinden ses uygulaması olacak.

OmniAccess Wireless Local Access Network (WLAN) çözümü; hızlı dolaşım (roaming, genelde 2-3 mili saniyede), IP üzerinden ses hareketliliği (VoIP) için erişim noktaları arasında hızlı geçişler, VoIP "media streaming" işlemine öncelik vermede "stateful-flow classification" özelliği, kablolu ve kablosuz şebekeler üzerinden geçen trafiğin önceliğini belirlemek için 802.1p/DiffServ desteğini kapsıyor. Alcatel-Lucent’in Türkiye tesislerinde çalışanlar her gün sistemin özelliklerinden faydalanıyor. OmniAccess WLA istanbul seo N en ileri teknolojiye sahip bir çözüm olarak Alcatel-Lucent'in ürünlerini sergilerken, firewall ve şifreleme özellikleri için en hassas güvenlik şartlarını dikkate alıyor.

Alcatel-Lucent Türkiye Kurumsal Müşteriler Satış Yönetimi Direktörü Ender
Akinci Ender Akıncı konuyla ilgili şunları söyledi: “Kablosuz Şebeke Hizmetleri, Alcatel-Lucent'in Türkiye tesislerinde her ofiste ve 20 toplantı odasında, 500’den fazla çalışanın erişimi için hazır bulunuyor Alcatel-Lucent, Türkiye'deki kuruluşu için bir test ortamı veya referans çözüm niteliği taşıdığından, ülkede hizmet veren çeşitli sistemlerinin yanı sıra, sınıfının en iyisi olarak kabul edilen kablosuz çözümleri, potansiyel müşterileri de etkileyecek.”

Alcatel-Lucent Türkiye ofislerinin CIO'su olan Zuhal Tanyeri, sistemin tesiste kurulmuş olmasından son derece gurur duyduğunu belirterek “Alcatel-Lucent'in OmniAccess WLAN anahtarlama sisteminde yer alan her bir aygıtın, Alcatel Operating System Wireless (AOS-W) yazılımını destekliyor ve yerel veya fiziksel aygıtları yeniden konfigüre etmeye gerek kalmaksızın Alcatel-Lucent'in mevcut kablolu şebekesine kolayca entegre edilebiliyor” dedi.

Mühendis Arda K. Çakır ise Alcatel-Lucent Türkiye'de kurulan yeni çözüm hakkında kişisel görüşlerini şöyle açıklıyor. "Servis Ekibinin bir üyesi olarak, kendi çalışma masam, sistem odaları ve toplantı odaları arasında sürekli harekette olmak zorundayım. Çözümün kurulumundan önce doğru şebeke bağlantı kablosunu bulmam ve Intranetin her farklı bölümü için konfigürasyon detaylarını tespit etmem gerekiyordu ve bu çok zaman gerektiriyordu. Alcatel-Lucent'in simgeli şifreleme ile güvenliği sağlanmış WLAN çözümü sayesinde, sürekli bağlantıda olup rahatça tüm ofisler arasında dolaşabiliyorum. Müşterim ile bir toplantı yaparken, e-postalarımı kontrol edebiliyor ve toplantı salonuna girer girmez, demo için kendi laboratuvarıma erişebiliyorum".

Alcatel-Lucent Sistem Destek Mühendisi Murat Kezlev çözümün çalışmalarına kattığı faydayı şöyle açıkladı: “Kablosuz deneyim ofis içinde kabul gören harika bir değişiklik. Bundan önce hepimiz konferans odalarındaki birkaç kabloya bağımlıydık. Kablosuz teknoloji ile istediğim her masada çalışabiliyor ve işimi sekteye uğratmadan istediğim şekilde hareket edebiliyorum. Laboratuvarda iken e-maillerimi okuyabiliyor ve Intranetteki dökümanlara ulaşabiliyorum.Bu kadar mükemmel bir hizmeti bize sağlamak için çaba harcayan herkese takdirlerimi iletiyorum.”

Alcatel Lucent’in Kanal Satış Yöneticisi Ozan İnan, çözümün iş yaşantısında sağladığı kolaylığı yaşadığı deneyim ile anlattı: “Bu etkileyici proje ile ilgili olarak benim farklı bir bakış açım var. Ben Alcatel Lucent’te Kanal Satış Yöneticisi olarak ALU’nun Türkiye’deki iş ortaklarından sorumluyum. Bu girişimden önce teknolojik donanımları, Türkiye’nin her yerindeki müşterilerime ve şirketlere satıyordum. Ve sadece bu mükemmel teknolojik donanımları, pazarda rakiplerimize karşı konumlandırmaktan dolayı gurur duyuyordum. Şimdi ise Teletaş IT’nin etkisi ile ALU Kablosuz Çözümleri kendi şirketimizde de uygulamaya başladığımızdan, sadece satıcı olarak değil kullanıcı olarak da bu teknolojiden faydalanma şansını yakaladım.

Avantajlarının yanı sıra, tüm dünya uyuma yönelirken şirket çalışanlarının hareket kabiliyeti kazanmış olmaları onları dinamik yapmakla birlikte motive de ediyor. Ofisin her yerinde sayısız kablodan kurtulmak, çalışma ortamına daha fazla esneklik getiriyor. Bu yeni ve bizim olan teknolojiyi kendi şirketimizde kullanma desteğini veren herkese teşekkür ederim. Umarım günlük iş hayatımızı kolaylaştıracak, performansımızı ve verimliliğimizi artıracak diğer uyum ekipmanları (OTUC gibi) için de benzer bir kullanım fırsatı elde edebiliriz.”Kategori : EKONOMİ