Meclis artık sessiz

Meclis artık sessiz
Meclis iyiden iyiye sessizliğe büründü. Son yılların en sessiz günleri...Abone ol

TBMM son yılların en sessiz günlerini yaşıyor. 22 Temmuz seçimleri nedeniyle liste dışı kalan yaklaşık 225 milletvekilinin neredeyse tamamı Meclis Halkla İlişikler binasındaki odalarını boşa mini gastrik bypass ameliyatı lttı.

Listeye giren milletvekilleri ise seçim bölgelerine dağıldı. Tatil nedeniyle personelin yarıdan çoğu yıllık izne çıktı. Her gün yüzlerce ziyaretçi ağırlayan Meclis’e birkaç personel yakınının dışında kimse gelmiyor.

Meclis’teki sözleşmeli personel ise dönüşümlü çalışıyor. İktidar ve muhalefet kulislerinde bulunan çay ocakları hizmete kapatıldı. Halk ilişkiler binasında çalışan sözleşmeli personel ise dönüşümlü çalışıyor. Tam kadro çalışan personel ise temizlik elemanları oldu.

TBMM yeni dönem için son hazırlıklarına da başladı. Meclis ana binada badana ve inşaat çalışmaları sürüyor. İktidar ve muhalefet kulislerinde halılar ve koltuklar yıkatılırken, badana da yapılıyor. Milletvekili odalarının bulunduğu Halkla İlişkiler binalarında da tadilat, badana ve temizlik çalışmaları sürüyor.Kategori : POLİTİKA