Başbakan baba Uzanı sordu

Başbakan baba Uzanı sordu
Erdoğan Giresun'daydı. Muhalefete yüklendi. En büyük eleştiri Uzan'a oldu.Abone ol

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Giresun, Liman Alanında partisince düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

BABAN NEREDE, KARDEŞİN NEREDE?

Başbakan Erdoğan, iktidara geldiklerinde Türkiye'nin IMF'ye 23.5 milyar dolar borcu bulunduğunu, bunu 8.5 milyar dolara düşürdüklerini anlatan Başbakan Erdoğan, sözü Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'a getirerek eleştirilerde bulundu.

Fona devredilen bankalardan birinin de İmar Bankası olduğunu hatırlatan
Başbakan Erdoğan, ''Bankalardan bir tanesi İmar Bank... Kime ait olduğunu siz bilirsiniz. İmarzedelere toplam ödenen borç 9 katrilyondur. Bunu AK Parti iktidarı ödedi. Şimdi çıkmış, meydanlarda dolaşıyor. Diyor ki, 'biz şunu yaparız, bunu yaparız.' Bir taraftan da 'mazotu 1 YTL'ye indiririz' diyor'' diye konuştu.

Erdoğan, alanda asılı bulunan, ''onlar mazot 1 YTL olacak diyorlar, biz
zaten 1 YTL'ye alıyoruz'' yazılı pankartı yuz plastik cerrahisi göstererek, vatandaşların en güzel yanıtı verdiğini söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''AK Parti iktidarı, palavradan kaynaklanan bir iktidar değil, yaşamdan kaynaklanan bir iktidar. Şimdi gelip kuru sıkı atarlar da 'eğer ben mazotu 1 YTL'ye indireceğim' derse, adama sorarlar, eğer bu kadar imkanın varsa önce gel şu babanın borcunu bir öde bakalım. Baban nerede, kardeşin nerede? Kaçak. Bu kadar dürüstsünüz de neden kaçaklar? Gelsinler, yargılansınlar.''

BEKARA KARI BOŞAMAK KOLAY

Başbakan Erdoğan, fındık fiyatı konusunda halk "şimdi siz benden fiyat bekliyorsunuz" diyince, halktan "evet" cevabını aldı. Erdoğan bunun üzerine, ''Ben, mazota 1 YTL diyebilecek rahatlıkta değilim. Birileri fındık için 8 YTL diyor. Bekara karı boşamak kolay, ama ben bekar değilim, evliyim. Şu anda gerek FİSKOBİRLİK, gerek TMO, bakanlık
görüşmelerini yapıyor. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki hafta sonuna kadar belki diğer haftanın başında, Bakanlar Kurulu toplantılarımızı yapacağız ve şimdiki fiyatın biraz daha üstünde bir fiyatla çalışmalarımızı başlatacağız." dedi.

HANİ BUNLAR DÜRÜSTTÜ?

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizden önceki DSP-MHP-ANAP döneminde 22 banka hortumlandı ve fona devredildi. Bunların bedeli, 40 milyar dolardı. Hani bunlar dürüsttü? Hele hele o dönemin MHP'si, DSP değirmenine su taşıyordu ve adeta bir baston görevi görüyordu. Şimdi, DSP-CHP birleşti, şimdi de bu değirmene su taşımaya hazırlanıyor. Değirmenci aynı, ama değirmenci ortaklar var.''

CHP ALAVERE DALAVERELERE GİRDİ

Halk saygısı olmayanların ''halkçı'', cumhura saygılı olmayanların ''cumhuriyetçi'' ve milli değerlere saygısı olmayanların 'milliyetçi'' olamayacağını kaydeden Erdoğan, milli iradeye tahammül edemeyenlerin ''demokrat'' da olamayacağını dile getirdi.

''Yasa aynı yasa, aynı Anayasa ile seçime gittiğimize göre ne değişti de ey
Cumhuriyet Halk Partisi alavere dalaverelere girdiniz. Çünkü millete gitmeye yüreği yok. Bazı kurumlara gidiyor. Yüreğin varsa, hodri meydan buyrun millete gidelim. Ama millete gidemiyor. Çünkü millete gidince alacağı cevabı biliyor. Onun için gelemiyor. Ama er veya geç bu sandık cumhurbaşkanlığında da milletin önüne gelecek. Şimdi 22 Temmuz'da ilk adımı atıyoruz. Ondan sonra da inşallah cumhurbaşkanlığı seçimi sandığını da milletin önüne getireceğiz. Hesap verecekler, kaçamayacaklar.''

2013'TE İLK 10'A GİRECEĞİZ

Türkiye'nin sıkıntısının kendilerinden önce kötü yönetilmesinden
kaynaklandığını savunan Erdoğan, hedeflerinin 2013'te Türkiye'yi ilk 10 büyük ekonomi içerisine sokmak olduğunu söyledi.

Türk lirasından 6 sıfır atarak döviz karşısında paranın değerini koruduklarını kaydeden Erdoğan, güçlü bir tek parti iktidarıyla ülkede çok şeylerin değiştiğini belirtti.

SLOGAN ATANLARI SUSTURDU

Erdoğan, vatandaşların CHP Genel Başkanı Deniz Baykal aleyhine attıkları
sloganları ise ''gerek yok'' diyerek susturdu ve Mevlana'nın bir şiirinden bölüm okuyarak kavga için değil sevgi için geldiklerini ifade etti.Kategori : POLİTİKA