Muğlada 25 farklı noktada yangın

  • Ana Sayfa
  • Muğlada 25 farklı noktada yangın
Muğlada 25 farklı noktada yangın
Muğla ve ilçelerinde 25 farklı noktada orman yangını çıktı. Çalışmalar sürüyor.Abone ol

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, Muğla ve ilçelerinde dün geceden beri yıldırım düşmesi sonucu 25 orman yangını ve çok sayıda tarım arazisinde yangın çıktığını belirterek, “Yangınlara helikopter, arazöz ve orman işçileri ile müdahale ediyoruz. Yangınların büyük bölümü söndürüldü. Fethiye ile Milas'ta devam eden yangınlara ise ekiplerimiz müdahale etmeye devam ediyorlar” dedi.

6 DÖNÜM mini gastrik bypass ameliyatı TARIM ARAZİSİ ZARAR GÖRDÜ

Milas'ta Boğa Yokuşu mevkisinde Ömer Doğan'a ait olduğu tespit edilen tarım arazisinde yangın çıktı. Yangına Milas itfaiyesine bağlı bir itfaiye aracı, Milas Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı bir arozöz ve 20 yangın söndürme işçisi müdahale etti.

Yangın söndürme çalışmalarına çevre köylerde bulunan vatandaşlarda katılırken, köylü kadınlar yanan alana elleriyle topraklar atarak müdahale etme çalıştılar. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangında toplam olarak 6 dönüm tarım arazisi zarar gördü.

Zarar gören, tarım alanında bulunan bir evin inşaatında kaynak yapan R.K (22) hakkında da Milas Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yangına sebebiyet verdiği gerekçesiyle yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

Muğla'nın Fethiye İlçesine Üzümlü Beldesi'nde yangın gözetleme kulesi yakınlarına düşen yıldırım görevli iki kişiden birinin yaralanmasına neden oldu.

Olayda, 23 yıldır gözetleme kulesinde çalışan 45 yaşındaki 3 çocuk babası Necati Oyuklu, yıldırım düşmesi sonucu yaralandı. Oyuklu, birlikte çalıştığı arkadaşı İsmail Gavcar'ın Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü'nden yardım istemesi üzerine bölgeye ulaşan ilk yardım ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Hayati tehlikesi olmadığı öğrenilen Oyuklu, AA muhabirine, aşırı yağmur yağınca şimşeklerin çakmaya başladığını anlatarak “Bir anda çatıdaki telsiz anteninde ışık gördüm. O anda yere yığılmışım. Gözümü hastanede açtım” diye konuştu..Kategori : GÜNCEL