Emekli paşaların yeni adresi

Emekli paşaların yeni adresi
İşte Oyakbank'ın satışına tepki gösteren emekli askerlerin paralarının yeni adresiAbone ol

Oyak bank'ın Hollandalı ING’ye satılmasına tepki gösteren emekli paşalar harekete geçti. Hollandalı ING’ye satılmasının ardından ‘milli’ olma özelliğini yitiren Oyakbank’ta hesabı olan emekli paşalar paralarını Ziraat Bankası’na yatırma doktorlara özel seo kararı aldı.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı Emekli Tümgeneral Rıza Küçükoğlu önce bir yazılı açıklama yapıp satışa olan tepkilerini yineledi. Ardından da yaklaşık 200 bin emekli asker ailesinin Oyakbank’ta 4 milyar dolar kadar varlığı bulunduğunu ve bankanın satılmasını engellemek için bu mevduatı çekeceklerini açıkladı.

ŞATIŞIN İPTALİNİ UMUYORUZ

Küçükoğlu ‘Biz şimdi satışın iptal edileceğini düşünüyoruz. Ya Genel Müdür Coşkun Ulusoy vazgeçer satmaktan ya BDDK satışı onaylamaz ya da biz paramızı çekersek, Hollanda bankayı satın almaktan vazgeçer’ dedi. Küçükoğlu ‘200 bin asker, emekli sandığından maaş alıyor. Bu insanlar ellerindeki varlıklarını bankadan çekerlerse Hollandalı banka ne yapacak? Bankalardan kuyruklar halinde paraların çekilmesi yabancıların tüm yatırımlarını etkileyebilecek bir girişim olacak. Ulusal banka müdürleri her gün bizi ziyaret ederek hesaplarını kendi bankalarına yatırmamızı istiyorlar. " dedi.

StarKategori : EKONOMİ